Fenerbahçe Şampiyonluk İçin Savaşacak, Nefesler Tutulacak

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasına girildi. Sezonun noktalanacağı maçlar bir bir oynanacak iken Fenerbahçe deplasmandaki son karşılaşmasını Hes Kablo Kayserispor ile yapacak. Kayserispor’un kendi sahası Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’nda yaşanacak heyecan dozu yüksek 90 dakika, Kanarya’nın şampiyonluk için son düzlüğü olacak. Süper Lig’in 41. Haftasını iyi değerlendiremeyen ve Sivasspor’a evinde mağlup olan Fenerbahçe, 3. Sıradaki yerini alırken şampiyonluk için fırsat tepmişti.

Özellikle aynı hafta en büyük rakibi Beşiktaş’ın Karagümrük’e mağlup olduğu hafta olmuştu ve Kanarya puan alamayarak 79 puanda kalmıştı. Gözünü rakip takımlara çeviren Kanarya, Kayserispor’u kendi sahasında yenmek istiyor. Bunun yanı sıra rakibi Hes Kablo Kayserispor’un Süper Lig’de kalması için 1 puan yeterli olacak. İki takımın sezondaki ilk karşılaşmalarındaki maçın sonucu Fenerbahçe’nin 3-0’lık üstünlüğü ile olmuştu.

Nefeslerin tutulacağı karşılaşma 15 Mayıs Cumartesi günü saat 20:30’da başlayacak ve beIN SPORTS 2 kanalından naklen takip edilebilecek.

Fenerbahçe’nin Şampiyonluk İhtimali

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftası içindeyken çetin mücadeleler futbolseverleri bekliyor. Bu mücadelelerden en çok bekleneni ise Fenerbahçe ile Hes Kablo Kayserispor arasında yaşanan olacak. Sonucun şampiyonluk kupasının hangi takıma gideceğini belirleyecek olması heyecanı arttırırken Fenerbahçe’nin şampiyonluk ihtimali ne olacak?

Galatasaray ve Beşiktaş’ın son hafta içerisinde puan alamaması ve Kayserispor ile olan mücadelesinde galibiyet kazanması Fenerbahçe’nin şampiyonluk için tek ihtimali olacak.

Fenerbahçe – Hes Kablo Kayserispor’un Maç Öncesi Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’in son haftası heyecanı çetin bir karşılaşmaya sahne olacak. Kayserispor deplasmandaki son haftasında ve kendi sahasında Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Bu çetin mücadele öncesi takımların puan durumu ise şöyle; Süper Lig’in 41. Haftasını değerlendiremeyen Kanarya, 42. ve son haftaya 79 puanla girdi ve sıralamada 3.’lüğü aldı. Bunun yanı sıra iyi bir sezon geçiremeyen Hes Kablo Kayserispor, sezon boyunca aldığı 41 puan ile 17. Sırada. Kayserispor’un Süper Lig’de kalabilmesi içinse 1 puan alması yeterli olacak.

Nefeslerin tutulacağı karşılaşma 15 Mayıs Cumartesi günü saat 20:30’da başlayacak ve beIN SPORTS 2 kanalından naklen takip edilebilecek.