Fenerbahçe Safiport 20 Sayı Farkla Kazandı; 89-69

Fenerbahçe Safiport ile Galatasaray’ın ezeli rekabeti Avrupa arenasında devam etti. FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nin ilk haftası için mücadele eden iki takım, B Grubu’ndaki Türk derbisinde karşı karşıya geldiler.

Zorlu geçen mücadelede Fenerbahçe Safiport üstünlüğünü son periyotta alıp maçı kazanan ekip olurken zafer sesini tam tamına 20 sayı farkla alarak büyük bir övgü topladı.

89-69 skoru ile tamamlanan karşılaşma, Şehit Mustafa Özel Kompleksinde oynanırken TRT SPOR Yıldız’dan yapılan naklen yayın ile takip edildi. Karşılaşmanın hakemliklerini Viola Györgyi, Anastasios Kardaris ve Cecillia Toth üstlenirken karşılaşmayı yerinde izleyen birçok önemli isim vardı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas’ın bizzat yerinden takip ettiği karşılaşmada eski başkanlardan Faruk Süren ile birlikte Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri olarak görev yapan Burak Kızılhan da takip eden isimlerden oldu.

Yöneticiler Selahattin Baki ile Kemal Danabaş’ta takip eden diğer isimler olarak öne çıktı.

Karşılaşmanın Heyecan Verici Detayları

Fenerbahçe Safiport’un tüm periyotlarda üstün götürdüğü maçta, son periyotta açılan skor farkı nefesleri kesti. Tam tamına 20 sayılık bir skor farkı yakalayan Fenerbahçe Safiport, kazanan ekip olmayı başardı.

İlk periyotta McBride’ın 10 sayılık farkıyla maçı açan Fenerbahçe Safiport ekibi, Krajisnik’in atakları ile karşılaşsa da 17-14 skoru ile periyodu önde tamamlayan isim oldu.

İkinci periyotta Iagupova’nın üçlüğüyle farkı çift hanelere Fenerbahçe Safiport ekibi, Krajisnik atakları ile bir kez daha burun buruna gelse de galibiyetlerini kaptırmadı ve 43-38 skor üstünlüğü ile devre arasına girdi.

Son periyoda 62-50 skor üstünlüğ ile girmeyi başaran Fenerbahçe Safiport, son periyotta arayı açarak 89-69 skorunu elde ederek zafer sesini çıkardı.

Mücadelenin Önemli İsimleri

Avrupa arenasında boy gösteren ezeli rakiplerin önemli isimleri ise şu şekildeydi;

Fenerbahçe Safiport: Alina Iagupova 29, McBride 21, Williams 18, Şerife Alperi Onar 6, Tuğçe Canıtez 2, Zahui 6, Manolya Kurtulmuş 7

Galatasaray: Pelin Bilgiç 20, Melis Gülcan 5, Krajisnik 23, Sude Yılmaz, Steinberga 10, Dungee 3, Gizem Başaran Turan, Merve Aydın 8