Fenerbahçe Opet Sezonun İlk Yarısında İstikrarsız Bir Görüntü Çizdi

Fenerbahçe; Galatasaray ve Beşiktaş’ın aksine futbol dışındaki diğer branşlara verdiği önem ile bilinir. Yıllardan bu yana başarıları ile dikkat çeken Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı; 2022 – 2023 sezonuna Vakıfbank galibiyeti ile başlasa da devamını getiremedi. Bilhassa sezonun sonlarına doğru alınan yenilgiler ve kötü oyun dikkat çekiciydi. Tepkilerin merkezinde ise tahmin edilebileceği üzere antrenör Zoran Terzic vardı.

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı Fenerbahçe Opet Kazandı

Sarı lacivertli takım; sezonun ilk maçında Vakıfbank ile Spor Toto Şampiyonlar Kupası finalinde karşılaştı. Kadrosunu dünyaca ünlü oyuncu Paola Egonu ile güçlendiren Vakıfbank’ın bu maçı rahat bir şekilde kazanacağı düşünülüyordu. Ancak, Fenerbahçe Opet; kendisine kıyasla daha güçlü ve alternatifli bir kadrosu bulunan rakibini 3-0 mağlup etti. Bu sayede, Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak taraftarlarını sevindirdi. Maçın Fenerbahçe Opet adına en skorer ismi kazandığı 19 sayı ile genç smaçör Arina Fedorovtseva oldu.

Fenerbahçe Opet Ligin İlk Yarısını Üçüncü Sırada Tamamladı

Sürpriz Vakıfbank galibiyetinin ardından sezona bir hayli moralli başlayan Fenerbahçe Opet’in ligde yapacakları merak konusuydu. Sarı lacivertli takım; ligin ilk devresindeki 13 maçın 10’undan galibiyet ile ayrıldı. Üç maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. 33 set kazanırken 14 set kaybetti. İlk yarıyı; Eczacıbaşı Dynavit ve Vakıfbank’ın ardından üçüncü sırada tamamladı.

Fenerbahçe Opet; ligin ilk yarısında sırasıyla Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank ve Kuzeyboru maçlarını kaybetti. Bilhassa şampiyonluk yolundaki iki rakibine yenilmesi dikkat çekiciydi. Buna ek olarak, Kuzeyboru maçının 3-2’lik skor ile kaybedilmesi de taraftarları üzdü.

Şampiyonlar Ligi’nde İşler Pek İyi Gitmiyor

Fenerbahçe Opet; ülkemizi 2022 – 2023 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil ediyor. Temsilcimizin rakipleri arasında Allianz MTV Stuttgart, LKS Commercecon Lodz ve Tenerife La Laguna bulunuyor. Fenerbahçe Opet; üç maçta yalnızca bir galibiyet alabildi. Gruptan çıkıp çıkamayacağı belli değil! Çıksa dahi diğer grupların birincilerinden birisi ile karşılaşma ihtimali bir hayli fazla olduğundan dolayı işi zor gözüküyor.

Melissa Vargas ve Hristina Vuchkova Transferleri Taraftarları Sevindirdi

Fenerbahçe Opet; sezonun ikinci yarısına iki yeni oyuncu ile başlayacak. Bunlardan birisi son derece tanıdık bir isim! 2018 – 2019 sezonundan bu yana aralıklarla da olsa Fenerbahçe Opet forması giyen pasör çaprazı Melissa Vargas; takıma geri dönüyor. 1999 doğumlu oyuncu; sezonun ilk yarısını Çin’de geçirmişti. Hatta, takımıyla şampiyonluk yaşamıştı. Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından bu yaz milli takımda da görev almaya başlayacak olan Melissa Vargas; Anna Lazareva ve Meryem Boz’dan beklediği verimi alamayan Fenerbahçe Opet’e ilaç gibi gelecek.

Fenerbahçe Opet’in 1995 doğumlu orta oyuncusu Aslı Kalaç; ilk yarının sonlarına doğru sakatlık yaşadı. Fenerbahçe yönetimi; bir dönem Galatasaray’da da forma giyen 1991 doğumlu Bulgar orta oyuncu Hristina Vuchkova’yı kadrosuna kattı.