Fenerbahçe Milli Golcü’yü İkna Etmeye Çalısıyor

Sarı laciverti takım Fenerbahçe sezonu Türkiye Kupası ile tamamlarken gelecek sezon için de önce teknik adam ve transfer çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar.
Türkiye kupası finali sonrasında sarı lacivertli takım da birçok değişim için adımlar da atılmaya başladı. İlk olarak Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayıran sarı lacivertli takım sözleşmesi sona eren ve Süper lig de sezonu gol kralı olarak tamamlayan Enner Valencia’ nın takımdan ayrılması ile yerine 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayan Fenerbahçe, taraftarı heyecanlandırdı.
Boşnak golcü ile 2 yıllık anlaşmaya varan sarı lacivertli yönetim transfere durmayacak gibi devam ediyorlar.
Kadrosuna takviyeler tapmaya devam edecek olan sarı lacivertli takım ayrılacak isimler ile de görüşmelerine devam ediyor. Çalışmalarına son sürat devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de bir golünün daha peşindeler.
Ryan Kent ve Edin Dzeko’yu renklerine bağlayan Fenerbahçe, listesindeki diğer isim olan Milli golcü 29 yasındaki Umut Nayir ile görüşmelerine devam ediyorlar. Serdar Dursun’la yollarını ayıracak olan Fenerbahçe, milli forvetin yerini bir diğer milli golcüyle doldurmak için Umut Nayir ‘İn kulübü olan Eyüpspor ile görüşmelere başladılar.
Eyüpspor ile, Umut Nayir transferinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe anlaşmış olsalar da Milli golcünün yeterli süre alamayacağını ve bunun performansını etkileyeceğini düşünen Umut’un kararını henüz vermediği iddia edildi.

EDİN DZEKO’NUN ARKASINDA KALMAK İSTEMİYOR

Transfer sezonuna bomba gibi giren sarı lacivertli takım bu kez milli golcüyü ikna etmeye çalışıyorlar.
Eyüpspor ‘un sözleşmeli oyuncusu olan 29 yasındaki Milli golcü Umut Nayir bu sezon ki performansı ile süper lig ekiplerinin transfer de öncelik verdiği isimlerden birisi oldu.
Gelecek sezon için İddialı bir kadro kurmayı hedefleyen Fenerbahçe Milli golcüyü gündemine almışlardı.
Kadrosunda hücum bölgesine Santrafora 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayan Fenerbahçe sonrasında 29 yasındaki Milli golcü Umut Nayir sarı lacivertli takım da yeterli süreyi alamayacağını düşündüğü için transfer de süre istedi.
Kariyerinin bu kadar yükseldiği performansı ile süper ligi sallayan golcülerden birisi olan 29 yasındaki Milli golcü Umut Nayir bir anda yedek kulübesinde kalmak istemiyor.
Sahada oynamak istediği için öncelik olarak yerli garanti olan takımlara transfer olmayı istiyorlar.

UMUT NAYİR SEZONU NASIL GEÇRİDİ?

Sezonu Ümraniyespor’ da kiralık olarak geçiren Umut Nayir 33 karşılaşmada 18 gol 3 asist ile sezonu tamamladı.
Yüksek performansı sonrasında A Milli takıma da davet edilen ve 2024 elemelerinde 4 maçta ilk golünü de kaydeden Santraforun güncel piyasa değeri 2 Milyon Euro civarında.
Adı sarı kırmızılı takım ile de anılan golcü için kara verme aşaması bir hayli uzun olsa da su bir gerçek ki oynamak onun için daha önemli olacak.