Fenerbahçe Mesut Özil Taktiğini Tekrar Deneyecek

Geçtiğimiz sezonun karar bulutlarını Portekizli teknik hoca Vitor Pereira’yı takımına alarak sonlandıran Fenerbahçe, tam gaz transfer sürecinde… Yeni sezon için mutlak şampiyonluk peşinde olan Sarı Lacivertliler, Pereira’nın önderliğinde iddialı girişimlerine bir yenisini daha ekliyorlar. Savunmayı ve forvet hattını güçlendirmek isteyen Kanarya’nın, Vitor’un tavsiyeleri ile iki ismi radarına aldı.

Süper Lig Devi, uzun zamandır temasta olduğu Sead Kolasinac’ı savunma hattına ve Andriy Yarmelenko’yu da forvet hattına düşünüyor. Büyük bir çaba içinde olan Fenerbahçe, iki ismin de kendi kulüplerinde gelecek sezon olmayacaklarını biliyor. Bunun bir avantajı ile sürecini hızlandıran Sarı Lacivertliler, girişimini Mesut Özil taktiği ile yapmak istiyor. Kanarya, limitleri aşmamanın yolunun bu şekilde olacağını düşünüyor.

Bonservis Ödemeden ya da Başarı Bonusu İle

Fenerbahçe’nin radarına kattığı iki isimden Andriy Yarmelenko, kulübü West Ham’da istenmezken diğer taraftan diğer isim Sead Kolasinac da takımı Arsenal’de gelecek sezonun kadrosunda düşünülmüyor. Fenerbahçe’nin şansını arttıran bu gelişmeler, bütçe konusunda sıkıntı yaşanmasıyla birlikte, Mesut Özil modelini akıllara getirdi. Kulüplerinin yüksek maliyetleri olduğunu da bilen Sarı Lacivertliler, iki ismi de Mesut Özil’de olduğu gibi bonservis bedeli ödemeden ya da başarı bonusu ile takımına katmayı planlıyor. Bu yolla bütçe konusunda rahatlama içine girebilecek olan Sarı Lacivertliler, iki ismi takımına katarak gelecek sezon şampiyonluk iddialarını da güçlendirmiş olacaklar.

Futbolcular da Gelmeye Hazır

Kulüpleri ile teması geciktirmeyen Fenerbahçe, yeni sezon için iki isimden de onay aldı. Şimdi sadece kulüplerinden gelecek cevapları bekleyen Sarı Lacivertliler, gelecek sezon için umut dolu bir bekleyişteler… Yarmolenko, EU20 2020’deki performansıyla öne çıkmış, 2 gol sevinci yaşatırken 2 asiste de doğrudan katkı sağlamıştı. Diğer taraftan 28 yaşındaki Kolasinac’ın geçen sezon kiralandığı Schalke ile 17 karşılaşmada formasını terlettiği ve bu karşılaşmalarda da 1 gol sevinci yaşatıp 1 asist başarısı gösterdiği biliniyor. Kulüplerinden onay çıkarsa her iki ismin Sarı Lacivertli formayı giymek istediği bilinirken Fenerbahçe’nin de yeni sezon şampiyonluk iddiası için aradığı iki ismi bulduğu söylenebilir.