Fenerbahçe Mesut Özil ile Yükseldi

Süper Lig’in 25. Haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşan sarı lacivertli takımda dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil ilk kez ilk 11’de yer aldı. Mesut Özil’in ilk 11’de maça başlaması oldukça etkili oldu. Hem oyunun başlangıcını iyi bir şekilde yapan Fenerbahçe hem de rakibine Mesut gibi önemli ve iyi bir oyuncu ile psikolojik olarak baskı oluşturdu.

Sarı lacivertliler, yıldız futbolcu yorulana kadar oyunun kontrolünü elinde tuttu. İlk yarıda rakip sahada rakip sahada en fazla isabetli pas (174) yaptığı maçını oynadı.

Mesut Özil Geldi Oyun Değişti

Fenerbahçe için Fatih Karagümrük maçı oldukça önemliydi. Son dönemde üst üste kaybedilen iki maç sonrasında oyuncuların performansı ve özellikle teknik direktör Erol Bulut’un kararları sorgulanmaya başlanmıştı.

Öyle ki takımın Erol Bulut’un yerine yeni bir teknik direktör baktığı bile yazılmıştı. Kritik Fatih Karagümrük maçından 2-1 galibiyet ile ayrılan Fenerbahçe eski performansını yakaladı. Takımın son transfer döneminde büyük uğraşlar sonucu transfer ettiği Mesut Özil, Süper Lig’de Atakaş Hatayspor, Galatasaray ve Ziraat Türkiye Kupası’nda Medipol Başakşehir maçlarında oyuna sonradan girdi.

Özellikle süre yetersizliğinden kaynaklı olarak sorun yaşayan ve tam olarak hazır olmadığı için iyi bir performans gösteremeyen Mesut Özil Fatih Karagümrük maçında kendini gösterdi.

Fatih Karagümrük maçında ilk kez sarı lacivertli formayı ilk 11’de giydi. Mesut Özil gibi dünyaca ünlü bir futbolcunun ilk 11’de yer alması rakibe psikolojik olarak büyük bir baskı oluşturdu. Mesut Özil karşılaşmada yorulana kadar yer aldı. Tekniği, adrese pasları ve oyun görüşüne ek olarak zekâsı ile maçı izleyenlere keyif verdi. Böylece bir kez daha ne kadar üst düzey bir oyuncu olduğunu ortaya koydu.

İzlemesi Keyifli Bir Maçtı

Sarı lacivertli takımın taraftarları, Mesut Özil’in liderliğinde özellikle ilk yarıda oyuna hükmederken, 174 kez ligde bu sezon en fazla isabetli pas yaptığı 45 dakikayı oynadı.

Yüzde 96.1’lik bir pas yüzdesi ile oynayan Mesut Özil aynı zamanda ilk golün ortasını yapan isim oldu. İkinci gol de minik bir katkı sağlayan Özil takımın galibiyetinde önemli bir yere sahip.