Fenerbahçe Luiz Gustavo İle Yolları Ayıracak Mı

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonu sonlandı. Sezon sonlanırken kimi takımlar istediğini aldı, kimisi ise beklentilerin altında kaldı. Beklentilerin altında kalan takımlardan biri ise Fenerbahçe’ydi. Sarı-Lacivertlilerde sezonun bu şekilde bitmesinden dolayı mevcut kadroda yer alan isimlerin geleceği konuşulmaya başladı. Fenerbahçe’nin bazı isimleri kadrodan çekmesi gündeme gelmeye başladı. Bu isimlerden biri ise Brezilyalı futbolcu Luiz Gustavo oldu.

Sarı-Lacivertliler ilk olarak, takımda hayal kırıklığı yaratan ve yüksek olarak görülen bonservis opsiyonu sebebiyle Mbwana Samatta ile satılma veya kiralanma düşünmüştü. Bu sürecin üzerinden çok geçmeden konuşulan diğer isim Luiz Gustavo oldu. Fenerbahçe’nin Gustavo ile yolları ayırabileceği ileri sürüldü.

Brezilya basınından gelen haberlere göre Fenerbahçe ile 2023’e kadar sözleşmeleri olsa da, Gustavo’nun ülkesinin önde gelen takımlarından Flamengo ile görüştüğü öne sürülüyor.

Emre Belözoğlu Yeni Sezonda Luiz Gustavo’yu İstemiyor     

Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut’un gidişinden sonra gelen Emre Belözoğlu ile dengeler değişmişti. Bu yolla ilk 11’de yer alan Luiz Gustavo yerine Jose Sosa’yı ideal kadro yerine almıştı. Brezilyalı futbolcu Belözoğlu döneminde ikinci planda kalarak, maçların ikinci yarılarında oyuna dahil olan futbolcu konumuna gelmişti. Bu süreçle birlikte deneyimli orta saha oyuncusunun yeni sezonda takımda yer almayacağı konuşulmaya başladı.

Yönetim, Yedek Kulübesi İçin Maaşı Yüksek Buluyor

Fenerbahçe yönetiminden Süper Lig sezonu sonrası haberler gelmeye devam ediyor. Gündemde olan konu ise orta saha oyuncusu Luis Gustavo’nun takımdan ayrılması ihtimali… Bu sene 34 yaşına basacak olan futbolcunun da yaşı bu süreç için oldukça olumsuz bir etki bırakırken yönetimin maaşını yüksek bulması da süreci zorlaştırıyor.

Fenerbahçe yönetimi 2019 yılında transfer olan başarılı futbolcuya o sene için 6 milyon avro ödemişti. 4 yıllık imzalanan sözleşme için yıllık 3.5 avro fiyatı konuşulurken yönetimin yedek kulübesi için bu ücreti yüksek bulduğu düşünülüyor. İlerleyen günlerde daha da netleşecek süreç içerisinde başarılı orta saha oyuncusunun Fenerbahçe ile masaya oturması bekleniyor. Buna bağlı olarak takımdan gitmesi ya da kalması kesinleşecek oyuncunun akıbeti de belli olacak