FENERBAHÇE LİDERLİK PUANINDAN VAZ GEÇTİ

Süper Lig’in 26. haftasında, 21 Şubat Pazar günü Fenerbahçe kendi evinde kendi sahasında İzmirli takım Göztepe SK’yi ağırladı. Maç için tüm hazırlıkları yapan Fenerbahçe istediği sonuca ulaşamadı. Göztepe karşısında 1-0 yenilen sarı kanarya ekibi böylelikle liderlik koltuğundan şimdilik vazgeçmiş oldu.

Kalesini kapatamayan ve maçta beraberlik golünü bir türlü yakalayamayan bir Fenerbahçe izledik biz 90 dakika boyunca. Savunma ve hücum istenilen şekilde değildi ve maçın sonucunda da 1-0’lık mağlubiyet kaçınılmaz bir son oldu. Göztepe çok başarılı bir savunma ve hücum gerçekleştirdi o yüzden kazanan taraf İzmirli sarı kırmızılı takım Göztepe oldu.

FENERBAHÇE KADIKÖY’DE YENİLDİ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe kendi evinde, kendi sahasında Kadıköy’de yenildi. Bu zamana kadar 5. kez kendi evinde yenilen Fenerbahçe bu maç sonucunda da liderlik puanından vazgeçmek zorunda kaldı. 51 puanda kalan Fenerbahçe artık liderlik tahtını avarej ile değil resmi olarak 3 puanlık fark ile Galatasaray’a bırakmış oldu.

Maça açık ara farkla misafir takım Göztepe SK daha aktif ve daha baskın bir şekilde başladı. Fenerbahçe hücum konusunda sıkıntılar yaşadı. Özellikle takımın iç dengesi ve dinamizmi tam yerine oturmamış gibiydi. Maçın henüz başlarındayken 9. dakikada Göztepe oyuncusu Halil Akbunar boş kaleye doğru hızla bir atak yaptı ve gol oldu.

Fenerbahçeli oyuncular Göztepe ceza sahasındayken top Halil’e geçti ve Halil hızla topu uzaklaştırdı. Altay önden müdahale etmek isterken kaleden fazla uzaklaştı ve istediği müdahale olmadı. Fenerbahçeli Caner Erkin Halil’e müdahale etmek istedi ama Halil Akbunar şutunu çekti ve gol oldu.

FENERBAHÇE İKİNCİ YARI DA TOPARLAYAMADI

Fenerbahçe maçın ilk yarısının 9. dakikasında boş kaleye atılan gol ve ihmalsizlikler yüzünden maçı kendine döndüremedi. Erol Bulut ve öğrencileri bir noktadan sonra oldukça gergin bir oyun kurdular. Yeni gelen transferler maçı kurtarmaya yetmedi ve sonuç istenilen gibi olmadı.

Sarı lacivertli ekip Kadıköy’de 5. mağlubiyetlerini alarak ligde 2. sırada 51 puanda kaldılar. 26. haftayı bay geçen Beşiktaş’ın avantaj yakaladığını ve tabii ki de haftayı avarejsiz lider kapatan Galatasaray’ın da oldukça büyük bir avantaj yakaladığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki haftalarda sonuç ne olacak, nasıl bir Süper Toto Süper Lig tablosu bizi bekliyor oldukça meraklandırıcı.