FENERBAHÇE KONYA DEPLASMANINDA AĞIR YARALI

Konya’da süper lig’ in 11 haftasında Konyaspor kendi sahasında rakibi Fenerbahçe’yi ağırladılar. Oldukça heyecanlı geçen bu maçta tam tersi sonuç beklenirken Konyaspor’un sezon başından bu yana devam eden başarısı ile maç Konyaspor’un lehine tamamlandı.

İlk dakikalarda hemen golü bulan Konyaspor maça çok rahat başladı. 2 golü ilk yarıda atan Konyaspor oldukça rahat bir maç geçirdi. Fenerbahçe 11. Haftada önemli bir puan kaybı yaşadı.

Ev sahibi ekip Konyaspor maçın ilk 10’ dakikalık bölümünde önce Soner Dikmen’ in ceza sahsı dışından mükemmel golü ve sonrasında Abdülkerim Bardakcı’ nın golü ile karşılaşmadan 2 – 1 ‘Lik skor ile galip ayrılmasını bildiler.

Rakip Fenerbahçe’nin tek golü ise serbest vuruştan İrfan can Kahveci’den gelse de beraberlik golünü bulamayan sarı lacivertli takım süper lig de üst üste 3. kez sahadan mağlubiyet ile ayrılmış oldular.

KONYASPOR 2 – 1 FENERBAHÇE

Evet sarı lacivertli takım Konya deplasmanın da gerçekten çok ağır yaralı dönüyorlar. Fenerbahçe karşılaşmaya gene bildiğimiz gibi geri de 3’lü görünen ancak 5 li vir savunma ile başlayan takım da ileri uçtaki hızlı üç oyuncu ile Rossi, Pelkas ve Valencia ile sonuca ulaşmak isteyen teknik adam Vitor Pereira nın bu klasik planını Konya deplasmanında da tutmadı.

Rakip Konyaspor ataklarında Fenerbahçe ‘nin 5 kişi hatta Gustavo ‘yu bile sayarsak 6 kişi ile savunma yapması Fenerbahçe tarihinde görülmesi çok ender olaylardan birisidir. Bu Fenerbahçe takımı bu kadar savunmacı ile galip gelmesini de beklemek çok zor.

Rakip Konyaspor ‘un başkılı oyunu erken gelen gollerine gelecek olursak ilk gol bir kere Yunan oyuncu Pelkas’ a direk yazar. İkinci golleri de zaten duran top adam paylaşımında yapılan hatada Konyaspor faturayı çok güzel kesti.

Oyun içinde Yunan oyuncu ileri uçtaki iki oyuncu ile Valencia ve Rossi ‘ ye orta sahada ki oyunu bağlaması gerek oyuncu ilk yarıda Valencia ‘ nın yarısı kadar topa dokunması bunu açıklayamaz.

İkinci yarıda ise sarı lacivertli takım tek olumlu işleri rakibin 3. Bölgesine etkili topları taşıyan bir tek Ferdi oldu. Bu pozisyonların daha etkili ve gol sonuçlu ola bilmesi için ter taraftan da kanatan aynı şekilde rakip savunmayı bozacak koşular yapmalılar ki Valencia bunu denese de çok fazla yıpranıyor ki burada bir genç Muhammed olsa çok da farklı şeyler ola bilirdi.

Teknik adam Vitor Pereira için neler yazıla bilir diye bakılınca büyük ihtimal ile milli arada teknik adam değişikliği bu gidiş ile artık gerçekleşecek gibi görünüyor.

Fenerbahçe ağır yaralı dedik ki gerçekten bu gün üç oyuncusu da karşılaşmayı da tamamlayamadılar. İlk önce Gustavo sonra kaleci Altay ve Valencia maçı tamamlayamadılar.

BU SEZON SÜPER LİGE RENK KATAN TAKIM KONYASPOR

Bu sezonun süper lig’ de damga vuran. Renk katan takımlarından birisi olan Konyaspor mükemmeli bir üç puan ile sahadan ayrıldılar.

Oyun olarak teknik adam İlhan Palut ile üzerine koyarak devam ettikleri karşılaşmalarda bu gün adeta rakip Fenerbahçe anlamadan 10 dakika için de 2 gol bulmaları maçı erkenden bitirmelerine neden oldu.

Birleri ile oynamaya alışık oyuncu grupları ile bir arada oynayan takım bugün üzerine düşen her şeyi savunma hücum anlamında oldukça iyi işler çıkardılar.

Konyaspor bugün kazanarak 20 puana çıkarak süper lig de 4. Sıraya yerleştiler.