Fenerbahçe Kevin Augustin İçin Pusuda

Yeni sezon hazırlıkları Fenerbahçe’de tam gaz devam ediyor. Yeni sezon öncesi 5 hazırlık maçına çıkan Sarı Lacivertliler, bu maçlarda toplam 4 galibiyet ve 1 beraberlik elde etmişlerdi. Süper Lig maratonu başlamadan önce 1 hazırlık maçına daha çıkacak olan Kanarya, mutlak şampiyonluk peşinde.

7 sezondur hasret olunan şampiyonluğa bu Süper Lig sezonunda ulaşmak isteyen Fenerbahçe, çalışmalarına tüm titizliğiyle devam ediyor. Özellikle Pereira önderliğinde giden çalışmalarda Portekizli çalıştırıcının disiplini dikkat çekiyor.

Pereira bu noktada sürpriz ataklarda bulunmaktan da çekinmiyor. Geçtiğimiz sezonlarda istediği imkanı bulamayan Ferdi Kadıoğlu ve Miha Zajc’a hazırlıkta daha çok şans veren Pereira, yeni sezonda bu isimlere daha fazla yer vermek istediğini ifade etti. Öte yandan bazı isimlerden de umut kesildi ve Pereira 9 oyuncunun transferlerine açık kapı bırakmaya karar verdi.

Bileti Kesilen 9 Oyuncu

Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira, disiplini ve yeni ataklarıyla gündeme geliyor. Geçtiğimiz sezonlarda yeterli şansı bulamayan oyunculara sahada yer vermeyi düşünen Pereira, bununla birlikte kadrodan 9 isme veda etmeye hazır olduğunu ifade etti.

9 oyuncunun bileti kesilirken bu oyuncuların Barış Alıcı, İsmail Yüksek, Murat Sağlam, Mame Thiam, Oğuz Kağan Güçtekin, Melih Bostan, Emir Miray Köksal, Sadık Çiftpınar ve Kemal Ademi olduğu düşünülüyor. Kadrodaki bu oyuncuların haricinde ise Zanka, Sinan Gümüş, Mauricio Lemos, ve Nabil Dirar gibi isimlerin de geleceği belirsiz olarak kalırken yapılan 4 hazırlık maçında da yer almadıkları detayına dikkat çekildi.

Diğer yandan Pereira’nın Augustin ile temas kurduğu iddia edildi.

Oldukça Uygun Bir Bonservis Bedeliyle Transfer Olabilir

Yeni sezon için yer açan Pereira, yeni isimlerle de temas kurmanın peşinde… Bu yolla ilk olarak radarına aldığı isim Kevin Augustin oldu. Giydiği Nantes formasıyla yollarını ayırma yolunda olan oyuncunun, Sarı Lacivertli formayı giymeye istekli olduğu kaydedildi. Fransız ekibiyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncunun, kariyerine PSG altyapısında başlaması dikkat çekerken gösterdiği performans da Pereira’nın dikkatini çekecek nitelikte.

Portekizli çalıştırıcının ısrarcı olacağı ve yeni sezon için Fenerbahçe formasını giydireceği iddia ediliyor.