Fenerbahçe Kadıköy’de Gösteri Yapıyor

Süper Lig’in 21 takıma yükselmesi ile artan maç trafiğinde sarı lacivertli takım uzun süre sonra ilk kez bir hafta dinlenme fırsatı buldu. Oyuncular bu sayede kendilerini deşarj ederken, Göztepe karşısında bu durumun sahaya da olumlu yansıması bekleniyor.

Takımın teknik direktörü Erol Bulut, öğrencileri ile yaptığı toplantıda önceliğin her daim olduğu gibi 3 puan kazanmak olduğunu vurguladı. Bol bol be güzel futbolla taraftarın beklentilerine de yanıt vermelerini istedi.

Fenerbahçe Lig’de Şutör Takım

Fenerbahçe şu anda ligde ezeli rakipleri ile aynı puanda yer alıyor. Diğer yandan Beşiktaş’ın bu haftayı bay geçecek olması nedeni ile Fenerbahçe liderlik planları yapıyor. Galatasaray’ı ise zorlu bir Alanyaspor deplasmanı bekliyor. Galatasaray’ın Alanyaspor maçında puan kaybetmesi durumunda Fenerbahçe’nin zirve olasılığı artıyor.

Aynı zamanda Fenerbahçe, Göztepe’yi yenerek zirvenin yeni ve kalıcı sahibi olmak istiyor. Sarı lacivertli takımdaki hedef, pazar günü Kadıköy’de oynanacak olan maçta galibiyet elde etmek ve Trabzonspor deplasmanına lider olmanın motivasyonu ile gitmek.

Sarı lacivertli takım 25. haftayı geride bırakırken ligin en şutör takımı konumunda yer alıyor. Maç başına 11.2 şut istatistiği ile oynayan Fenerbahçe, bunların 5.4’ünde isabet yakalarken, pas yüzdesinde ise yüzde 82’lik bir isabet oranına sahip. İkili mücadele kazanma oranı maç başına yüzde 50,3 olan Kanarya, maç başına 6.2 korner kullandı.

Takımda Sakatlıklar Devam Ediyor

Takımda sakatlıkları devam eden, Luiz Gustavo, Filip Novak ve İrfan Can Kahveci 18 Şubat Perşembe günü takımdan ayrı bir şekilde özel program dahilinde çalıştı. Gustavo ise Göztepe maçında da yer alamayacak. İrfan Can Kahveci ise riske atılmak istenmiyor. Bu nedenle kendisinin Trabzonspor maçında yer alması bekleniyor. Novak’ın durumu ise 20 Şubat Cumartesi günü kesinleşecek.

Göztepe maçının hazırlıklarına devam edilirken, Can Bartu Tesislerin’de Erol Bulut yönetiminde gerçekleşecek olan idmanın basına açık bölümünde oyuncular ısınma ve koordinasyon hareketlerinin ardından top kapma çalışması yaptı. Daha sonra ise taktik organizasyonlarının üzerinde duruldu. Göztepe maçında ise sahaya çıkacak olan oyuncuların listesi daha kesinleşmedi.