Fenerbahçe için Şok Transfer İddiası : Abdou Harroui

Süper Lig için gelecek sezon çalışmalarına şimdiden başlayan Fenerbahçe flaş gelişmelerle futbol severleri heyecanlandırıyor. Geçen sezon sakin geçen transfer dönemine kıyasla bu sezon yoğun bir transfer dönemi yaşan Kanarya’da iddialar arka arkasına gelmeye devam ediyor.

En son ortaya atılan iddia ise menajerler aracılığıyla Abdou Harroui’nin Kanarya yönetimine önerilmesi oldu.

Abdou Harroui Kimdir?

Tam adı Abderrahman Harroui olan yıldız oyuncu 13 Ocak 1998 doğumlu. Hollanda’nın Leiden kentinde dünyaya gelen yıldız oyuncu günümüzde 23 yaşındadır. Ailesi Fas asıllı olan Hollanda’nın yıldız futbolcusunun geçmişi de geleceği kadar parlak.

İlk olarak LV Roodenburg daha sonra UVS Leiden ve Alphense Boys’ta boy gösteren oyuncu en son Sparta Rotterdam takımında kendine yer edinmiştir. Bu takımda profesyonel bir sözleşmeye imza atan Abdou Harroui takımın tüm alt kategorilerinde de oynamış oldu. Rotterdam takımıyla birlikte 102 maça çıkmıştır. Genç futbolcu bu maçlarda 18 gol ve 13 asist yaparak adını ön plana çıkarmıştır.

Yıldız futbolcu aynı zamanda U20 ve U21 yaş kategorilerinde oynayarak ön libero, orta saha ve sağ kanatta yeteneklerini sergilemekten çekinmedi. Abdou bu sezon çıktığı 32 karşılaşmada 6 gol ve 3 asist atarak gözde genç yetenekler listesinde kendine yer edindi.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Abdou Harroui İçin Karşılaşması

Fenerbahçe yeni yönetimiyle birlikte çok köklü değişikliklere gitmiş durumda. Buna istinaden yeni direktörü Vitor Pereira ile takımın zayıf görülen yönlerini güçlendirmek için bu sezon hummalı bir transfer arayışı ve bütçe planlaması söz konusu gibi duruyor.

Her ne kadar istediği değişiklikleri yapmak için hayalindeki bütçe için harcama kısıtlamalarına tabii olan kanarya yönetimi bu zor dönemini stratejik planlamalar ve oyuncu satışı gerçekleştirerek bütçe oluşturup takımı güçlendirmeyi hedefliyor. Ancak Abdou önerisi için Fenerbahçe’nin elini hızlı tutması gerekiyor çünkü Kanarya Abdou’yu fark eden tek takım değil. Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray’da gözünü Abdou’ya dikmiş durumda.