Fenerbahçe için Kurtarıcı İsim Favre Olabilir

Fenerbahçe’de Favre transferinin tamamlanmasına ramak kaldı. Prensipte Favre ile anlaşan Ali Koç son sözü henüz söylemedi. Alınan bilgilere göre bu hafta içi dönüş bekleyen Favre ile prensipte anlaşılsa da Fenerbahçe’den maliyeti yüklü talepleri bulunuyor.

3 milyon 750 bin Euro yıllık maaş talep eden Favre ayrıca kendisi ile birlikte gelecek olan 6 yardım için de yıllık toplam 3 milyon Euro istedi. Maaşlar dışında transfer sezonunda da çalıştırdığı takımı güçlendirmeyi planlayan Favre her sene transferler için 30 milyon Euro net paranın ayrılmasını Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan ayrıca talep ettiği ileri sürülen iddialar arasında bulunuyor.

Favre ile uzun süre çalışmak isteyen Ali Koç henüz deneyimli teknik adama geri dönüş yapmış değil. Bu hafta için netlik kazanacak olan Lucien Favre detayları haberimizde bulunuyor.

Lucien Favre Neden Tercih Ediliyor?

Fenerbahçe’ye birçok katkı sağlayacağına inanılan Lucien Favre sarı lacivertli ekip için bulunmaz bir Hint kumaşı niteliği taşıyor. Kadro ustalığı ile tanınan Favre’nin Fenerbahçe’nin kadrosunu A’dan Z’ye baştan dizayn edeceği düşünülüyor. Özellikle genç oyuncuları takımda tutarak ve sürekli sahaya sürerek ün salan Favre birçok yıldız ismi de dünya futboluna kazandırmış bulunuyor.

Geçmişte çalıştırdığı ekiplere bakınca Lucien Favre’nin Fenerbahçe için en uygun teknik direktör olduğu gözüküyor. Taktiksel planlama yeteneğinin bayağı yüksek olduğu Favre çalıştırdığı takımlarda hücuma özellikle önem veriyor. Teknik hamleleri ile birçok maçı çeviren ve puanları hanesine yazdırmayı başaran Favre Türkiye futboluna ayrıca teknik anlamda ders de verebilir.

Geri pasları da sevmediği bilinen Favre maçın ilk dakikalarında bile sert oynattığı hücum futbolu ile biliniyor. Nice ve Dortmund’u çalıştırdığı dönemde hem genç yetenekleri kullanma şekli ile hem de takımda yaptığı teknik dokunuşlarla sürekli adından söz ettiren Favre Fenerbahçe’ye gelebilir.

Genç Yetenekler Favre’nin Gözü Önünde

Genç yeteneklere özellikle dikkat veren Favre hiçbir yeteneği sahada heba etmiyor. Şu ana kadar çalıştırdığı takımların hepsinde dünyaya bir yıldız kazandıran Favre Fenerbahçe’nin var olan kadrosunu da iyi kullanacakmış gibi duruyor.

Guerroiro, Max Kruse, Balotelli ve Hatem Ben Afra gibi dünya yıldızı isimleri çok iyi kullanarak dünyada en çok parladıkları dönemi yaşatan Favre resmen genç yetenek avcısı gibi duruyor.