FENERBAHÇE GÖZÜNÜ YÜKSEĞE DİKTİ

Parçada süper Lig’in 32. haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe Denizlispor’u kendi sahasında konuk etti. Kadıköy lanetini Denizlispor maçı ile kıran Fenerbahçe bu maçtan galip ayrılarak üç puanı kazandı.

Aldığı üç puanla üçüncü sıradan ikinci sırayı yükselen Fenerbahçe puanını da 62’ye yükseltti. Şu an süper toto süper Lig’in 33. haftasını 62 puanla ve lider takım Beşiktaş ile arasındaki puan farkı ikiye düşürerek giren Fenerbahçe’nin hedefi önümüzdeki haftalarda liderlik koltuğuna oturmak.

FENERBAHÇE BELEZOĞLU İLE İLK MAÇINI KAZANDI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ev sahipliğini yaptığı Denizlispor maçında yeni teknik direktör Emre Belözoğlu ile ilk maçlarını kazandı. Erol Bulut’un ardından ilk maça çıkan Fenerbahçe yeni teknik direktörleri Emre Belözoğlu ile ilk galibiyetini alarak oldukça mutlu dakikalar anlar yaşadılar. Şampiyonluk yarışına tekrar dahil olan Fenerbahçe üçüncü sıradan ikinci sıraya yükselerek ben de buradayım dedi.

Maçın ilk yarısı golsüz bir beraberlikle sonuçlandı fakat Fenerbahçe maçı kazanmak için sahaya çıktığında ilk 45 dakikadaki hücumlara ve ataklarıyla da gösterdi. Denizlispor Fenerbahçe’nin her atağını püskürttü.  Fenerbahçe ikinci yarıda galibiyeti getiren golü buldu.

FENERBAHÇE KADIKÖY’DE 3 PUAN KAZANDI

Süper toto süper ligin son sırasında yer alan Denizlispor takımı Fenerbahçe karşısında oldukça iyi bir performans sergiledi. İlk yarıda Fenerbahçe’nin her atağında karşılık veren Denizlispor karşılaşmanın 64. dakikasında kalesinde gol gördü. Maçın 64. dakikasında Fenerbahçeli oyuncu sanatta takımına galibiyeti getiren golü kaydetti. Sanatta en son 25 Ocak ‘ta gol atmıştı. Fenerbahçe ile beraber bu sezon attığı beş gol Kadıköy’de.

Fenerbahçe aslında ikinci bir koydu attı fakat ofsayt kararı ile gol iptal edildi. İptal edilen golü irfan can kahveci kaydetmişti. Fenerbahçe ofsayttan iptal edilen Gol olmasına rağmen Denizlispor’un skoru eşit diyecek golü atmamasıyla beraber maçı kazandı. Denizlispor 25 puanda ve arasında kalırken Fenerbahçe 62 puana yükseldi ve ikinci sıraya yerleşti.

Şampiyonluktaki yarışa tekrar dahil olan sarı lacivertli Fenerbahçe takımı süper toto süper Lig’in 33. haftası kapsamında yeni Malatyaspor’un sahasına konuk olacak. Bu maçı da kazanarak lider takım olan Beşiktaş’ı zorlamak ve ona yetişmek isteyen Beşiktaş liderlik koltuğuna oturmak için galibiyetleri üst üste elde etmek istiyor.