Fenerbahçe Golcü Arayışını Fransa’da Sonlandırdı Mı

Geçtiğimiz sezon yaşadığı hayal kırıklığı Portekizli hoca Vitor Pereira’yı renklerine bağlayarak sonlandırmaya başlayan Fenerbahçe’de yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Yeni sezon için mutlak bir forvet arayışında olan Kanarya, sürece Pereira’nın uygun gördüğü isimlerle temas kurarak devam ederken aradığı ismi Fransa’da bulduğu iddia edildi.

Pereira’nın listesindeki isimlerden biri olan Fransa ekibi Nantes’te formasını terleten Jean Kevin Augustin ile ilgilendiği iddia edilen Fenerbahçe’nin aradığı santrforu bulduğu da kuliste dolaşan söylentiler arasında kendisine yer buldu. Bu yola geçen sezon renklerine bağladığı ama yeterli performansı göremediği Samatta ile yolları ayırmaya karar vererek başlayan Sarı Lacivertli ekibin, oyuncuyu satmayı düşündükleri ifade edildi. Gözünü Fransa suların yönlendiren Kanarya’nın, Fransa Lig 1 ekibinden Nantes ile Augustin için temas kurmaya hazırlandığı öğrenildi.

Takımda İstenmediği Biliniyor

Daha öncesinde Paris Saint Germain, RB Leipzig ve Monaco gibi önemli Avrupa takımlarında formasını terleten ismin, bu sezon istenilen istikrarı yakalayamamasından dolayı takımda istenmediği öğrenildi. Henüz 24 yaşında olan ve gelecek adına büyük bir potansiyel barındıran isim için kulübü Nantes’in teknik hocasından açıklama geldi.

Teknik hocanın Augustin’in bu sezon takımda olmayacağını söyleyerek başladığı açıklamasına kendisi için uygun biri olmadığını söyleyerek devam etti. İstikrarsız performansıyla dikkatleri çeken ismin, kaybettiği ivmesini Fenerbahçe ile bulacağı ifadesiyle Fransız basınında yer alması Kanarya’ya umut verdi. Basında çıkan haberlerden sonra Sarı Lacivertli ekibin temasını hızlandırdığı öne sürüldü.

Kariyeri Boyunca 140 Resmi Maç

Başarılı kariyerine AC Boulogne – Billancourt Jugend’de başlayan Jean Kevin Augustin, daha sonralarında Paris Saint Germain’in alt yaş grubu kategorilerinde yer alarak formasını terletti. A Takımı’na kadar yükselen yıldız golcü kariyerine Almanya’nın RB Leipzig kulübü, Fransa’nın Monaco ve nantes kulüpleri ve İngiltere’nin de Leeds United kulübünde devam etti. Genç yaşına rağmen kariyerinde toplam 140 resmi karşılaşmada yer alan yıldız golcü, kariyeri boyunca 38 gol sevinci yaşatırken 13 asist başarısı gösterdi ve performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yıldız oyuncu santrfor olmasına rağmen kanat forvet olarak da formasını terletebiliyor.