Fenerbahçe Genç Futbolcu İle Anlaştı

Sezon öncesi yaptığı transferle ile ses getiren Fenerbahçe’nin önemli transferlerinden biri de Arjantinli kanat oyuncusu Diego Perotti olmuştu. Uzun bir süre İtalya’nın Roma takımında oynadıktan sonra Fenerbahçe transfer olan ve bu sezon 4 maçta sarı lacivertli formayı giyen Diego Perotti, bu maçlarda toplamda 3 gol atmayı başardı.

Fakat son aylarda sakatlığından ötürü forma giyemeyen ve ara transfer döneminde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Diego Perotti’nin yerine Fenerbahçe, özellikle bu mevki için futbolcu arayışlarını başladı. Kanat mevkisi için transfer girişimlerini sürdüren sarı lacivetli takım, 23 yaşındaki genç futbolcu Bright Osayi Samuel ile 4 yıllık anlama sağladı.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü’nden sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, 23 yaşındaki kanat oyuncusu Bright Osayi Samuel’in transferi ile ilgili tüm detaylar önümüzdeki günlerden duyurulacak.

Bright Osayi Samuel Fenerbahçe’de

Ara transfer döneminde de transfer çalışmalarını hızla sürdüren Fenerbahçe, İngiltere’nin Chamipionship ekiplerinden Queens Park Rangers’ın formasını giyen 23 yaşındaki Bright Osayi Samuel ile 4 yıllık anlaşma sağladı. Edinilen bilgilere göre Bright Osayi Samuel, birçok talibi arasından sarı lacivertli takımı seçti.

Sezon sonuna kadar Queens Park Rangers ile sözleşmesi süren futbolcu, ara transfer döneminde görüşme yapabildiği için sarı lacivertli ekibin teklifini kabul etti. Böylelikle Bright Osayi Samuel, 2021-2022 sezonunda sarı lacivertli formayı giyebilecek.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü’nden sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, 23 yaşındaki kanat oyuncusu Bright Osayi Samuel’in transferi ile ilgili tüm detaylar önümüzdeki günlerden duyurulacak.

Bright Osayi Samuel’in Kariyeri

Bright Osayi Samuel, futbolculuk kariyerine İngiltere’nin Championship ekiplerinden olan Blockpool’un altyapısında başladı. 2014 – 2015 sezonundan 2017 – 2018 sezonuna kadar Blackpool forması giyen İngiliz futbolcu Bright Osayi Samuel, bu sezonlar arasında toplamda 79 maça çıktı. Sahaya çıktığı bu 79 maçta 5 gol atan Bright Osayi Samuel, 3’te asist yaptı. Daha sonra 2017 – 2018 sezonunda yine İngiltere’nin Championship ekiplerinden olan Queens Park Rangers’a transfer olan Bright Osayi Samuel, hala bu takımın formasını giymeye devam ediyor. 2017 – 2018 sezonundan itibaren 115 maçta forma giymeyi başaran Bright Osayi Samuel, sahaya çıktığı bu maçlarda toplamda 13 gol atıp 10’da asist yapma başarısı gösterdi.