Ozan Tufan

Fenerbahçe-Galatasaray Derbisinin Cezaları Belli Oldu

Süper Lig’de 23’üncü haftanın en kritik müsabakası olan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi için belirlenen cezalar belli oldu. 20 sene sonra Kadıköy’de ezeli rakibini 3-1 yenilgiye uğratan sarı kırmızılı ekip, kendi evinde de yıllar sonra yenilgi alan sarı lacivertliler ile son derece gergin bir maç geçirip, PFDK ceza kuruluna sevk edilmişti. Karar ise açıklandı.

 

Süper Lig’de 23’üncü hafta müsabakası için karşı karşıya gelen iki ezeli rakibin, derbi sırası ve sonrasındaki davranışlarının cezaları belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen cezalarda ise akıllara gelen ilk soru sarı lacivertli ekibin 24 yaşındaki oyuncusu ve kaptanlık görevini üstlenen Ozan Tufan için ne tür bedelin olduğu idi.

 

Ozan Tufan İçin Para Cezası

 

Kendi evinde ezeli rakibi cimboma karşı 3-1 skorla yenilgi alan, maç sırasında hakem ile sık sık zıtlaşan Ozan Tufan, özellikle de derbi sonunda yapmış olduğu açıklamalarla gündeme gelmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından da verilen cezanın da 13 bin Türk Lirası olduğu açıklandı.

 

PFDK tarafından verilen cezanın da Tufan’ın derbi sonrasında yapmış olduğu açıklamanın sebep olduğu ve gerekçe olarak ‘sportmenliğe aykırı açıklama’ şeklinde belirtildi.