Simon Falette

Fenerbahçe Ekonomik Kriz Sürecini Kiralıkların Feshi İle Aşmaya Çalışacak

Yeni tip koronavirüsü salgını sebebiyle tüm dünyada ekonomik bir kriz yaşanıyor. Bu süreçten spor kulüpleri de olumsuz etkilendi ve liglerin de süresiz olarak ertelenmesinin yanı sıra sporcu transferlerinde de sıkıntı yaşanması yönetimi zor durumla karşı karşıya getirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi de bu kritik süreçte ekonomik anlamda yükümlülüğünü azaltabilmek adına, kiralık oyuncularla görüşme sürecine başladı. Ara transfer döneminde Damien Comolli’nin de ayrılık dönemin faktörlerinde yer alan Simon Falette transferinin de, bu kritik dönemde askıya alınması ise an meselesi bir durum halini aldı. Frankfurt ekibinden kiralık olarak gelen Falette’nin de bu dönemde sözleşmesi feshedilme durumu ile karşı karşıya kalabilir.

Simon Falette Gidebilir

Sezona iyi başlayan fakat ikinci devrede art arda aldığı yenilgiler ve teknik direktör olmadan yoluna zorlu bir şekilde devam eden Fenerbahçe ekibinin, bu sezon için artık lig şampiyonluğu hayali kalmadı. Bunun yanı sıra liglerin süresiz olarak ertelenme kararı ve kulüplerin de karşı karşıya kaldığı ekonomik sıkıntı durumunda, sarı lacivertli yönetim de kiralık oyuncuları ile fesih görüşmeleri yoluna gitmeye hazırlık yapıyor.

Çok değeri olan oyuncularına indirim teklif edecek olan sarı kanarya yönetimi, kiralık oyuncularının sözleşmelerini de fesih yoluna gitmeye başladı. Bu yüzden de ara transfer döneminde Frankfurttan kiralık olarak gelen Simon Falette de kontratı fesih edilecekler arasında yer alabilir.