FENERBAHÇE DEVRE ARASINDA DEĞİŞECEK

Bu sezona mutlak şampiyonluk parolası ile çıkan sarı lacivertli takım Fenerbahçe hem süper lig de hem de UEFA Avrupa liginde alınana kötü sonuçlar sonrasında devre arası transfer dönemi önem kazanmış durumda.

Devre arası transfer dönemi yaklaşırken sarı lacivertli takım da kadroya katılacak ve gönderilecek oyuncularda birer birer belli olmaya başladılar.

Takımdaki eksik bölgeleri belirleyen sarı laciverti yönetim kadroya devre arasında en az 4 oyuncu ile güçlendirme planlaması yapılırken 2 oyuncusu ile de yolları ayırma kararı almış durumdalar.

FEENRBAHÇE SÜPER LİG’DE YARIŞTAN KOPTULAR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de ki şampiyonluk yarışından kopmuş durumdalar. Geride kalan 14 hafta sonun da 24 puana ulaşan Fenerbahçe lider Trabzonspor ile arasında 12 puanlık fark oluştu.

Süper Lig‘de son olarak Göztepe deplasmanında puan kaybederek zirve yarışında yara almaya devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe de devre arası transfer dönemi oldukça hareketli geçecek gibi duruyor.

Sarı kanarya süper lig de geride kalan son 6 haftada sadece 1 galibiyet elde eden Fenerbahçe sadece sarı kırmızlı takım Galatasaray derbisinde sahadan galip olarak ayrıldılar. Süper lig de 15. Haftada ise kendi sahasında Çaykur Rizespor ‘u konuk edecek olan sarı lacivertli takım kazanarak çıkışa geçmenin pesindeler.

FENERBAHÇE İÇİN DEVRE ARASINDA YAPILANMA VAR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe de devre arasında köklü değişiklikler kapıda.  Devre arasına kadar süper lig de toplaya bilecekleri kadar puan toplayıp az kayıp ile ilk yarıyı kapatma planları yapan Fenerbahçe yönetimi devre arasında takımda köklü değişiklikler yapacaklar.

Devre arasında Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ye kadroya yapılacak olan yeni takviyeler beraberinde takımı süper ligin ikinci yarısında yeniden şampiyonluk yarışının içine sokma pesinde olacaklar.

Sarı kanarya da ligin ilk yarısında yaşanan sakatlık ve şanssızlıkları yüzünden riskli görünen bölgelere takviye yapmak isteyen sarı lacivertli yönetimi takımda ki 4 bölgede eksiklik tespit ederken, bu noktada transfer çalışmalarına başlayacaklar.

Transfer listesinin ilk başında ise belirlemiş oldukları eksik bölgeler de takıma hücumda direkt katkı sağlayacak bir golcü, yedek kulübesine tecrübeli bir kaleci, bir sol bek bir de orta sahanın soluna takviye yapmayı düşünüyor.

Berisha ve Serdar Dursun‘dan bir türlü istediği verimi alamayan Fenerbahçe eski golcüsü Kosovalı yıldız Vedat Muriqi var. Eski oyuncusunu kadroya kazandırarak süper ligi iyi tanıyan golcü oyuncu ile yeniden gol yollarında etkili olmak istiyorlar.

PELKAS VE SZALAİ İLE YOL AYRIMINA GELİNDİ

Sarı laciverti takımın geçen sezon hücum yönün de en zengin işler yapan çalışkanlığı ile takımı gol pozisyonlarına sokan Yunan oyuncu D. Pelkas ile devre arasında yollar ayrılması kesin gibi. Yunana oyuncu ya da gelen teklifiler olduğu için kadroda da süre bulamayan oyuncu da takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

Savunmada duvar olan Szalai içinde Avrupa da birçok takımın takibinde olan oyuncu ile iyi bir teklif gelmesi ile yollar ayrılacak.