FENERBAHÇE DEPLASMANDA KAZANDI

ING basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 26 hafta mücadelesinden ING Basketbol Süper Ligi’nin sarı lacivertli Güçlü ekibi Fenerbahçe Beko dış saha mücadelesinde Afyon Belediyespor u 10 farklı 97’ye 87 mağlup etmeyi başardı. ING Basketbol Süper Ligi’nin sarı lacivertli Güçlü ekibi Fenerbahçe Beko bu sonucun ardından ING basketbol Süper Ligi’nde ki 20 galibiyetini alırken Afyon Belediyespor ise ING basketbol Süper Ligi kapsamında 14 mağlubiyetini almış oldu.KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Kıran kırana geçen ilk periyotta ekiplerin performansı birbirlerine çok yakındı ve karşılıklı sayılarla başlamış olan mücadelede ilk periyodun sonuna gelindiğinde ING Basketbol Süper Ligi’nin sarı lacivertli Güçlü ekibi Fenerbahçe Beko’nun 1 sayı farkla 28/27 üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci periyoda hücum anlamında Ahmet Düverioğlu Brown ve Pierre ile etkili bir başlangıç yapmış olan ING Basketbol Süper Ligi’nin sarı lacivertli Güçlü ekibi Fenerbahçe Beko boyalı alandan ve üç sayılık atışlar ile bulduğu skorlarla Afyon Belediyespor karşısında harika bir performans ortaya koyarak çeyreği 17 sarıya fark atarak 56 ya 37 önde kapatarak soyunma odasına gitti.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelenin 3. periyodunda göstermiş olduğu iyi performansın üzerine koyarak devam eden ING basketbol Süper Ligi’nin güçlü ekibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 3. periyodu 19 sayılık farkla kapatmayı başararak sigorta 77’ye 58 yakaladı.

Mücadelenin son çeyreğinde Afyon Belediyespor iyi bir geri dönüş yakalamaya çalışsa da bulmuş olduğu sayılar sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ve koyu mağlup etmeye yetmedi ve sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Beko karşılaşmayı 10 sayı farkla 97’ye 87 kazanarak ING basketbol Süper Ligi’nde ki 20. Zaferini elde etmeyi başarmış oldu. Alınan bu sonucun ardından Afyon Belediyespor ise ING basketbol süper Ligi’ndeki 14. mağlubiyetini yaşadı.

  1. Periyod: HDI Sigorta Afyon Belediyespor 27 – 28 Fenerbahçe BEKO
  2. Periyod: HDI Sigorta Afyon Belediyespor 12 – 28 Fenerbahçe BEKO
  3. Periyod: HDI Sigorta Afyon Belediyespor 19 – 21 Fenerbahçe BEKO
  4. Periyod: HDI Sigorta Afyon Belediyespor 29 – 20 Fenerbahçe BEKO

Toplam Skor HDI Sigorta Afyon Belediyespor: 87 – 97 Fenerbahçe BEKO