FENERBAHÇE’ DE OYUNCULAR TAKIMDAN AYRILMAK İÇİN FIRSAT ARIYOR

Bu sezon sarı lacivertli takım süper lig de mutlak şampiyonluk olarak tamamlamak için kurdukları kadro planlamasında birçok eski oyuncusu ile yollarını ayıran Fenerbahçe yerlerine de yeni birçok oyuncu transferinde bulunmuşlardı.

Bu sezon yaz transfer sezonun da çok hareketli geçiren sarı lacivertli takım eksik olan bölgelere yapılan transferler tartışılır durumda oldu.

Kadroda bulunan oyuncular ile beraber yeni teknik adam VitorPreira takıma oynatma istediği oyun sistemi sonrasında kadro dışında kalan bazı oyuncular ile artık devre arasında yollarını ayırmanın pesindeler.

SARI LACİVERTLİ TAKIMDA GELENLER GİDENLERİ ARATTI

Sarı lacivertli takımda bu yaz transferi çok hareketli geçtik dedik evet kadrosunda bulundurdukları ve takımın önemli bir parçası olan oyuncuları ile de yollarını ayırmışlardı.

Bu önemli oyuncular ile yolların ayrılmasında sezon başında anlaşılan teknik adam VitorPereira’ nın katkısı fazla. Kadroda düşünmediği tecrübeli oyunculardan olan Caner Erkin ve sarı lacivertli takımın orta sahasında önemli katkılar sağlayan Ozan Tufan ile yolları ayırmışlardı.

Bu durumda sarı lacivertli takımda giden oyuncular yerine transfer gününün son gününde kadroya katılan Miguel Crespo ve Max Meyer devre arasında sarı kırmızlı takımdan ayrıla bilmek için çoktan kulüp aramaya başladıkları da ortaya çıkmış durumda. Bu oyuncular ile beraber bu sezon Santrafor ‘ a da katkı yapan sarı lacivertli takımda Alman asıllı oyuncu M. Berisha ile de yolların ayrılması gündeme gelmiş durumda.

Teknik adam VitorPereira takım dağiden kötü havayı değiştiremediği gibi kendi kafasında ki oyun planı içinde sarı lacivertli takım da ki önemli oyuncuları da formaya küstürmüş durumda. Teknik adam geçen sezonun en iyi ve takıma en çok katkı veren oyunculardan olan Yunan oyuncu D. Pelkas ‘ da devre arasında takımdan ayrılmak isteyen bir başka oyuncu oldular.

OYUNCULAR İNANCINI YİTİRMİŞ

Sarı lacivertli takım da süper lig ve Avrupa’ da alınan kötü sonuçlar sonrasında takımda teknik adam Vitor Pereira ‘ ya da takımda ki oyuncuların güvenini kaybettikleri gibi de sarı lacivertli taraftar da artık Portekizli teknik adama olan güvenlerini kaybetmiş durumdalar.

Takımda ki kötü havayı değiştiremeyen Portekizli teknik adam bu sezon içerisinde inatla oynatmak istediği oyun planı takımı geriye doğru götürmeye devam ederken teknik adamın da düşen performansı sonrasında sarı laciverti takımda ki görevine de sona yaklaşılıyor gibi görünüyor. Üst üste takımda ki kötü gidiş ile yeni teknik adamlarının da isimleri ortaya çıkarken verilecek olan milli arada Portekizli teknik ada ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor gibiler.

Sarı lacivertli takım da kötü gidiş takımda ki oyuncu ve taraftarın artık bu sezon takım üzerinde ki ümitleri yavaş yavaş kırılmaya başlarken kısa süre içerisinde sarı lacivertli takım da verilen milli arada ve devre arasında büyük gelişmeler ola bilir.