Fenerbahçe Beşiktaş Derbisinde Kaleci Performansları

Süper Lig’ de 27. Haftasının en önemli karşılaşmasında derbide sarı lacivertli takım Fenerbahçe kendi sahasında Beşiktaş ile karşı karşıya geldiler.

Nefes kesen mücadelede karşılaşma beklendiği gibi büyük tempo ve yüksek tansiyonda oynanırken kalecilere bu karşılaşmada çok da iş düştü.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe öne geçtiği karşılaşmada siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a bir kişi de uzun süre mücadele etmek zorunda kalan rakibine 4 – 2 ‘ lik skor ile mağlup olarak ayrılırken şampiyonluk yolunda ağır bir yara aldılar.

Sarı lacivertli takımın kaleci Altay Bayındır kalesinde Beşiktaş ‘a galibiyeti getiren golleri ikinci yarıda; 58’ ve 62’ dakikada Cenk Tosun, 75’ dakikada N. Redmond ve karşılaşmada son sözü 90 + 1’ dakikada V. Aboubakar’ ın gollerine engel olamadı.

Siyah beyazlı takımın tecrübeli kalecisi Mert Günok ise kalesinde Fenerbahçe’nin ilk yarıda 41’ dakikada E. Valencia penaltı golü ile 90 + 5 ‘ dakikada İrfan Can Kahveci’ nin golüne engel olamadı.

Süper lig de şampiyonluk yolunda yara alan Fenerbahçe sarı kırmızılı takım Galatasaray ile aradaki puan farkının 9’a çıkmasına engel olamayarak büyük bir yara aldılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ise aldıkları 3 puan ile lig de ikincilik şanslarını yükselttiler.

Mert Günok Süper Lig’de En İyi Yerli Kaleci

Süper lig ‘ de ki kalecilere bakıldığında ilk sıraya hiç kuşkusuz son 10 senelik performansı ile sarı kırmızılı takımın tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera ilk sıra da yer alır.

Yerli kalecilere bakılacak ise bu sezon ki performansı İle siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘in 34 yaşındaki tecrübeli file bekçisi Mert Günok ilk sırada yer alır.

Bu sezon süper lig de siyah beyazlı forma ile geçirdiği ağır bir sakatlığa rağmen kısa sürede toparlayarak kalesine yeniden geçen Mert Günok 15 lig maçında kalede yere aldı.

Mert Günok süper lig de 15 lig maçında 17 gole kalesinde engel olamamıştı.

Bu sezon derbide ise siyah beyazlı takımda maça damga vuran isimlerden oldu. Tecrübeli file bekçisi kalesinde iki gol görmüş olsa da 27’ dakikada E. Valencia ‘nın bire birde baş başa kaldığı pozisyonda geçit vermeyerek çok iyi bir kurtarış gösterdi.

Maç içerisinde de kurtarışları ile takımın galibiyetinde büyük pay sahibi oldu.

Altay Bayındır’ın Süper Lig’de En Çok Gol Yediği Takım Beşiktaş Oldu

Sarı lacivertli takımın 24 yaşındaki file bekçisi Altay Bayındır Beşiktaş derbisinde kalesinde 4 gol birden gördü.

İyi başladığı karşılaşmada V. Aboubakar ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda iyi bir kurtarış ile maça başlasa da devamı gelmedi.

Genç file bekçisi 2018 yılından bu yana süper lig de siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘tan kalesinde 17’ gole engel olamayan Altay Bayındır süper lig de en çok gol yediği takım oldu.