Fenerbahçe Belçika’dan 3 Puanla Dönüyor

Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Ligi’nde üst üste kötü sonuçlar alarak derin bir krizin içine giren ve teknik direktör Vitor Pereira ile yolları ayırma noktasına gelen Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nin 4’üncü haftasında Belçika’da karşılaştığı Antwerp’i ilk yarıda bulduğu 3 golle yenmeyi başardı.

İyi olmayan bir ruh haline eklenen sakatlıklarla birlikte Belçika’dan dönüşte nasıl bir tablo çizeceği belli olmayan Fenerbahçe, oynadığı oyun ve attığı birbirinden güzel gollerle taraftarını mutlu etmeyi ve Kayserispor maçı öncesi moral bulmayı başarmış oldu.

Fenerbahçe’den Güzel Performans

UEFA Avrupa Ligi’nin ilk 3 maçında 2 puan toplayabilen ve performansı nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan Vitor Pereira ve öğrencileri, Antwerp maçında taraftarlarını memnun etmeyi başardı. Mert Hakan Yandaş’ın kaptan olarak çıktığı maçta 9’uncu dakikada attığı güzel golle perdeyi aralayan Fenerbahçe, Mergim Berisha’nın şahane servisinde Max Meyer’in şutuyla 2’inci golü bulduğunda tabela 16’ıncı dakikayı gösteriyordu.

İlk yarı oldukça iyi bir performans sergileyen ve birçok fırsat yakalayan Fenerbahçe, çok hızlı paslarla ceza sahasına girdiği pozisyonda 29’uncu dakikada Mert Hakan’ın ortasına Mergim Berisha’nın şahane röveşatası eklenince 3’üncü golü buldu ve ilk yarı golden başka bir gol olmadı.

İki takımın da birçok fırsata girdiği, Fenerbahçe’de savunmacıların ve Ferdi Kadıoğlu’nun çok önemli kademelere girerek gol yenmesini engellediği maçta Jose Sosa’ya da ayrı bir parantez açmak gerekir. Birçok pozisyonda savunma anlamında üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getiren Arjantinli oyuncu, yaptığı servislerle de Fenerbahçe’nin ataklara hızlı çıkmasını sağlamayı başardı.

Yanında oynadığı Mert Hakan ile uyumlu bir performans sergileyen ve Luiz Gustavo’nun sakatlığında bulduğu şansı iyi değerlendiren Jose Sosa, takım için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu da tekrardan göstermiş oldu.

Sosa ile birlikte Mert Hakan Yandaş ve Mergim Berisha da Fenerbahçe’de hakkının teslim edilmesi gereken oyuncular olarak öne çıkarılabilir.

Kaptanlık bandını koluna taktığı maçta 1 gol ve 1 asistlik performans sergileyerek önemli bir iş çıkaran Mert Hakan, ağır eleştirilere maruz kalan ve Fenerbahçe’nin oyuncusu olmadığı iddia edilen ve yine Mert Hakan gibi 1 gol, 1 asistle iyi bir performans ortaya koyan Berisha, bu maçta önemli bir katkı yapmış oldular.

Fenerbahçe’nin Luiz Gustavo İkilemi

Fenerbahçe’nin 29 dakikada 3 gol bulduğu maçta ceza sahası önünde, orta sahanın genelinde akışkan ve hızlı bir pas oyunu vardı. Mert Hakan’ın bulduğu golü bir kenara ayırırsak, diğer iki gol hızlı paslaşmalar, doğru koşular ve güzel servislerle ortaya çıktı.

Bununla birlikte Antwerp de birçok şans bulmasına rağmen Fenerbahçeli oyuncuların yerinde ve kritik müdahaleleri ya da bitiricilik konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu fırsatları gole çeviremediler.