Fenerbahçe Beko’dan Farklı Galibiyet

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında HDI sigorta Afyon Belediyespor’u konuk etti. Sarı lacivertli takım, baştan sona üstün götürdüğü maçı 100-51 kazandı ve ligdeki 10. Galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçe Beko’ya 49 sayı farkla mağlup olan HDI Sigorta Afyon Belediyespor ise ligdeki yedinci mağlubiyetini aldı. Fenerbahçe Beko, 9 Aralık tarihinde Turkish Airlines Euroleague’de Zenit ile karşılaştıktan sonra ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında Galatasaray Nef’in konuğu olacak. HDI Sigorta Afyon Belediyespor ise ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında Anadolu Efes’in konuğu olacak.

Ahmet Düverioğlu’ndan Harika Performans

Fenerbahçe Beko maça çok iyi bir başlangıç yaptı. Sarı lacivertliler, maçın başından sonuna kadar üstün oynadığı maçta çok rahat bir galibiyet aldı. Sarı lacivertliler, maçın ilk çeyreğinde HDI Sigorta Afyon Belediyespor’un yalnıcaz 11 sayı atmasına izin verdi. Fenerbahçe Beko, maçın ilk çeyreğini 29-11 önde kapattı.

Sarı lacivertli takım, maçın ikinci çeyreğinde de HDI Sigorta Afyon Belediyespor karşısında üstünlüğünü sürdürdü. Sarı lacivertli takım, maçın ikinci çeyreğinde de yerli oyuncularından bulduğu sayılarla üstünlüğünü pekiştirdi. Fenerbahçe, ikinci çeyrekte Ahmet Düverioğlu ve Şehmus Özer ile bulduğu sayılarla soyunma odasına 54-27 önde girdi.

Sarı lacivertli takım, maçın üçüncü çeyreğinde de HDI Sigorta Afyon Belediyespor’a karşı elde ettiği üstünlüğü sürdürdü. Fenerbahçe Beko, maçın üçüncü çeyreğinde de rakibinin karşısında inanılmaz bir sergiledi. Fenerbahçe Beko, maçın üçüncü çeyreğinde rakibine 10 sayılık bir üstünlük sağladı. Sarı lacivertli takım, çeyreğin ortasından itibaren savunmasını sertleştirdi ve maçın üçüncü çeyreğinde HDI Sigorta Afyon Belediyespor’un yalnızca 15 sayı atmasına izin verdi.

Fenerbahçe Beko, maçın son çeyreğinde ise istikrarlı performansını sürdürdü. Sarı lacivertli takım, maçın son çeyreğinde harika bir savunma yaptı ve maçın dördüncü çeyreğinde HDI Sigorta Afyon Belediyespor’a yalnızca 9 sayı izni verdi ve maçı 49 sayı farkla 100-51 kazandı.

Fenerbahçe’de Nando De Colo 13, Tarik Biberovic 11, Jan Vesely 12, Ekrem Sancaklı ve Dyshawn Pierre 10, Ahmet Düverioğlu 21, Metecan Birsen, Marial Shayok ve İsmet Akpınar 11, Melih Mahmutoğlu ise 10 sayıyla mücadele etti.

HDI Sigorta Afyon Belediyespor’da ise Ayberk Olmaz 10, Shorter ise 13 sayıyla takımlarının etkili isimleri oldular.

Fenerbahçe35,747 ile %74 2 sayı, 8/19 ile %42 3 sayı ve 6/8 ile %75 serbest atış isabetiyle mücadele etti. HDI Sigorta Afyon Belediyespor ise 17/34 ile %50 iki sayı, 5/23 ile %22 3 sayı ve 2/2 ile %100 serbest atış isabetiyle mücadele etti.

Djordevic Takıma İnanıyor

Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Beko başantrenörü Aleksandar Djordevic, takımın harika bir basketbol oynadığınnı ve bu durumun kendisini çok memnun ettiğini dile getirdi.

Djordevic, Zenit karşısında da galibiyet almak istediklerini belirtti.