Fenerbahçe Beko’dan Buruk Veda

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, evinde konuk ettiği İspanya temsilcisi Real’e 67 – 93 mağlup oldu. Bu sonucun ardından dış sahada oynadığı mücadeleden galip ayrılan başantrenör Pablo Laso önderliğindeki Real Madrid, bu sezon THY EuroLeague’de 20. Galibiyetini elde etti. Sahasında oynadığı karşılaşmadan yenilgi ile ayrılan başantrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko ise bu sezon THY EuroLeague’de 14. mağlubiyetini aldı.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile İspanya temsilcisi Real Madrid karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk çeyreğine özellike hücum organizasyonları ile hızlı başlayan taraf İspanya temsilcisi Real Madrid oldu. Dış atışlarla aradaki farkı çift hanelere kadar çıktaran Real Madrid, birinci periyotu 11 – 23 önde bitirdi. Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise Fenerbahçe Beko’da hücumdaki etkili olmaya başladı. Konuk takım bu çeyrekte 26 sayı üretirken, temsilcimiz Fenerbahçe Beko 25 sayı üretti.

Böylece Real Madrid, birinci yarıyı 36 – 49 önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğinde de çekişmeli bir oyun sahne aldı. Real Madrid 18 sayı atarken, temsilcimiz Fenerbahçe Beko 21 sayı ile üçüncü çeyreği kapattı. Böylece üçüncü periyotuda Real Madrid, 57 – 67 önde kapatan taraf oldu.

Maçın dördüncü ve son periyotunda Fenerbahçe Beko özellike hücumda oldukça etkisiz kaldı ve sadece 10 sayı üretebildi. Real Madrid ise hücumda etkisini arttırdı ve temsilcimizin potasına 26 sayı bıraktı. Böylece Fenerbahçe Beko, kendi sahasında oynadığı normal sezonun son maçını Real Madrid’e karşı 67 – 93 kaybetmiş oldu.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında kendi sahasında Real Madrid’i ağırlayan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, mücadeleden 67 – 93 mağlubiyet ile ayrıldı. Bu maçta galibiyete uzanan Real Madrid oyuncularının sayı dağılımı şöyle oldu: Laprovittola 18, Deck 19, Taylor 1, Tyus 4, Tavares 6, Causeur 20, Fernandez 6, Abalde 3, Garuba 2, Llull 8 ve Thompkins 6 sayı attı. Öte yandan kendi evinde kaybeden Fenerbahçe Beko’da oyuncuların dağılımı ise şöyle oldu: De Colo 23, Pierre 4, Guduric 7, Barthel 2, Ahmet Düverioğlu 3, Brown 16, O’Quinn 6, Kenan Sipahi ve Eddie 6 sayı attı.