Fenerbahçe Beko’dan Bir Galibiyet Daha

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. Haftasında Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket ile karşılaştı. Sarı lacivertli ekip, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu2nda oynanan maçta rakibini 85-77 mağlup etti ve 8. Haftanın sonunda liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Fenerbahçe Beko, bu sonuçla ligdeki yedinci galibiyetini alırken Yukatel Merkezefendi Belediye Basket ise altıncı mağlubiyetini aldı.

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines Euroleague’deki çift maç haftasında Bayern Münih ve Zalgris Kaunas deplasmanlarına çıktıktan sonra ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. Haftasında Beşiktaş Icrypex’in konuğu olacak. Yukatel Merkezefendi Belediye Basket ise ligin 9. Haftasında Galatasaray’ı konuk edecek.

Fener İkinci Yarıda Açıldı

Yukatel Merkezefendi Belediye Basket, Fenerbahçe Beko deplasmanında maça iyi başlayan taraf oldu. Konuk ekip, Fenerbahçe Beko karşısında ilk çeyrekte farkı açtı. Sarı lacivertliler, ilk çeyreğin son bölümünde bulduğu serilerle aradaki farkı eritmeyi başarsa da maçın ilk çeyreği, Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’in 21-17’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Fenerbahçe Beko, ilk çeyreğin sonunda yakaladığı hücum ritmini ikinci çeyrekte de sürdürdü. Sarı lacivertliler, bulduğu sayılarla öne geçse de Yukatel Merkezefendi Belediye Basket, Fenerbahçe’nin bu hamlesine reaksiyon göstermeyi başardı. Konuk ekip, yüksek yüzdeli hücum etti ve bulduğu sayılarla maçın ilk yarısını 44-42 önde kapattı.

Fenerbahçe Beko, maçın ikinci yarısına harika bir başlangıç yaptı. Booker ve Shayok’un sayılarıyla üçüncü çeyreğe 10-0’lık bir seri ile başlayan sarı lacivertliler, maçta skor üstünlüğünü eline aldı. Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyrek ilerledikçe savunmasını da sertleştirdi.

Çok sert bir savunma yaparak Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’in sayı bulmasına izin vermeyen sarı lacivertliler, hızlı hücumlarla bulduğu sayılarla farkı açmayı da başardı. Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreğin son bölümüne girilirken farkı çift hanelere çıkarmayı başardı.

Yukatel Merkezefendi Belediye Basket, Lomazs’ın elinden bulduğu sayılarla farkın daha fazla açılmasına müsaade etmedi. Fenerbahçe Beko, maçın üçüncü çeyreğini 63-57 önde tamamladı.

Sarı lacivertli takım, son çeyrekte bir kaza yaşamadı. Yukatel Merkezefendi Belediye Basket, son çeyrekte skor olarak Fenerbahçe’yi yakalayamasa da oyundan düşmedi ve gösterdiği mücadeleyle takdir topladı. Fenerbahçe Beko, maçı 85-77 kazanmayı başardı.

Fenerbahçe Beko, 17/37 ile %46 2 sayı, 11/24 ile %46 3 sayı ve 18/21 ile %86 serbest atış isabetiyle oynadı. Sarı lacivertli ekip, 20 faul yaptığı mücadelede 31 tane ribaund aldı.

Yukatel Merkezefendi Belediye Basket ise 13/28 ile %46 2 sayı, 13/27 ile %48 3 sayı ve 12/13 ile %92 serbest atış isabetiyle oynadı. Maç boyunca 23 faul yapan konuk ekip, 22 de ribaund aldı.

Djordevic Memnun

Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Beko başantrenörü Aleksandar Djordevic, Euroleague’deki çift maç haftası öncesinde sert bir maç oynadıklarını ve bunun kendilerini hazırlayacağına inandığını belirtti.

Sırp koç, Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’i de gösterdiği mücadeleden ötürü tebrik etti.