Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Çeyrek Finale Yükseldi

THY Euroleague’de ülkemizi başarı ile temsil eden Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, sezonun bitmesine iki hafta kala son 8 takım arasına girmeyi başardı ve isimlerini erkenden play-off turuna yazdırmış oldular.

Temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, üst üste 6. kez THY Euroleague’de son 8 takım arasına girmeyi başarırken; diğer temsilcimiz Anadolu Efes ise geçen yıl yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle tamamlanamayan sezonun ardında tarinde ilk kez iki kez üst üste THY Euroleague’de play-off turuna yükselmeyi başardı. Ayrıca geçen sezon THY Euroleague’de en büyük şampiyonluk adaylarından olan Anadolu Efes, bu sezon adeta geçen sene elinden kaçırdığı şampiyonluğu kazanmak istiyor.

Bilindiği üzere THY Euroleague’de aynı ülkeden birkaç takım mücadele edebiliyor. Bu doğrultuda, son 8’e kalan takımlar arasında iki takımla birlikte play-off turuna yükselmeyi başaran tek ülke Türkiye oldu. Ayrıca iki temsilcimizinde son 8’e aynı anda kalması THY Euroleague tarihinde 5. kez meydana geliyor.

Son 8’den sonra oynanacak olan Final Four, 28 – 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleştirilecek. Şüphesiz hem Fenerbahçe Beko’nun hem de Anadolu Efes’in hedefi Final Four’a kalmak olacak.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague Performansı

Fenerbahçe Beko, bu sezon THY Euroleague’de 32 maçta sahaya çıktı. Oynamış olduğu bu 32 maçın 20’sini kazanan Fenerbahçe Beko, ligde oynadığı 12 maçınıda kaybetti.

Şu anda THY Euroleague’de 4. sırada yer alan Fenerbahçe Beko, geçtiğimiz hafta en son oynadığı maçta deplasmanda Alman temsilcisi Beyern Münih’i 77 – 68 mağlup etmeyi başarmıştı. Temsilcimiz, gelecek hafta THY Euroleague’de kendi sahasında İspanyol temsilcisi Barcelona’yı konuk edecek.

Anadolu Efes’in THY Euroleague Performansı

Anadolu Efes ise bu sezon THY Euroleague’de 33 maçta sahaya çıktı. Oynamış olduğu bu 33 maçın 22’sini kazanmayı başaran Anadolu Efes, ligde oynadığı 11 maçınıda kaybetti. Şu anda THY Euroleague’de 2. Sırada yer alan Anadolu Efes, geçtiğimiz hafta en son oynadığı maçta deplasmanda İspanyo temsilcisi Real Madrid’e konuk oldu ve karşılaşmadan 108 – 101 skorla galip ayrılmayı başardı. Temsilcimiz, gelecek hafta THY Euroleague’de deplasmanda Baskonia’ya konuk olacak.