FENERBAHÇE BEKO THY EUROLEAGUE’DE MAĞLUP

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko THY Euroleague’in 17. haftasında deplasmanda konuk oldukları ASVEL’e 84-82 mağlup oldu.

THY Euroleague’in 17. Haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko deplasmanda Fransa’nın LDLC Asvel takımıyla karşılaştı.Fransa’ nın Lyon kentindeki Astroballe Salonu’nda oynanan mücadeleyi Fenerbahçe Beko 84 – 82 İile kaybetmiş oldular.

Karşılaşma sonun da sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko THY Euroleague’ de 7. yenilgisini aldı ve devreyi 10. sırada tamamlarken, ev sahibi Fransız ekip LDLC Asvel ise 8. galibiyetini aldı ve ilk yarıyı 9. sırada bitirdiler.

LDLC ASVEL 84 – 82 FENERBAHÇE BEKO

THY Euroleague’ in 17. Haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko deplasmanda Fransa’nın LDLC Asvel takımıyla karşı karşıya gelen temsilcimiz ilk çeyreği ev sahibi takım LDLC Asvel’in 21 – 20 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko Pierre’ le etkili olurken ikinci çeyrekte rakibini yakalayıp öne geçen Fenerbahçe Beko karşılaşmanın da ilk yarısın da 46 – 43 ile soyunma odasına önde giden takım oldular.

Mücadele de İkinci yarıya iyi başlayan taraf ise ev sahibi ekipLDLC Asvel oldu. Ev sahibi akım Üçüncü çeyrekte Jones’in bulduğu sayılar ile üstünlüğü yeniden temsilcimiz Fenerbahçe Beko’ dan alan ev sahibi takım LDLC Asvel, final periyoduna temsilcimiz karşısında 64 – 60 ile önde giren taraf oldular.

Karşılaşmanın son çeyreği ise her iki takım içinde büyük çekişmeye sahne oldu.Final periyodunun başında farkı 8’e kadar çıkaran ev sahibi takım LDLC Asvel’i temsilcimiz Fenerbahçe Beko M. Guduric’ in basketleriyle 70 – 70 ‘de yakaladılar.Son 1.5 dakikaya 81-75 geride giren sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko, maçın bitimine 49 saniye kala maça bir kez daha 81 -81 ile eşitliği getirdiler. Karşılaşmanın son bölümde Jones’in sayılarıyla öne geçen LDLC Asvel, sahadan 84 – 82 ile galip ayrılan taraf oldular.

Karşılaşmada sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ da yıldız oyuncularından Nando De Colo ikinci çeyrekte, Jan Vesely ise üçünü çeyrekte sakatlanarak oyunu bıraktı. İki oyuncu da karşılaşmaya devam edemeyerek takımlarını yalnız bıraktılar.

1. Periyot: 21-20

Devre: 43-46

3. Periyot: 64-60

MAÇIN DETAYLARI BELLİ OLDU

Salon:Astroballe Fransa – Lyon

Hakemler: Juan Carlos Garcia (İspanya), Saso Petek (Slovenya), JosipRadojkovic (Hırvatistan)

LDLC Asvel:Jones 27, Diot 5, Knight 8, Osetkowski 2, Fall 4, Okobo 14, Kahudi, Lacombe 2, Gist 10, Howard 12

Fenerbahçe Beko: Henry 10, De Colo 6, Pierre 17, Polonara 23, Vesely 5, Metecan Birsen, ŞehmusHazer 4, Shayok, Melih Mahmutoğlu 5, Guduric 10, Floyd 2