Fenerbahçe Beko Süper Lig’deki Liderliğini Sürdürüyor

ING Basketbol Süper Ligi’nin 10. hafta maçları kapsamında Fenerbahçe Beko, sahada Pınar Karşıyaka ile karşı karşıya geldi. Sarı Lacivertli ekip rakibini tam 23 sayı fark ile yenmeyi başardı. Maç sonucu Fenerbahçe Beko 91 – 69 Pınar Karşıyaka.

Fenerbahçe Beko, aldığı galibiyet neticesinde ING Basketbol Süper Ligi’ndeki liderlik konumunu muhafaza ediyor. İşte Fenerbahçe Beko – Pınar Karşıyaka müsabakasına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka’yı çift haneli fark ile mağlup etti. Bu sayede Sarı Lacivertli ekip, 9. galibiyetini elde etti. İzmir takımı Pınar Karşıyaka ise ING Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında 3. yenilgisini almış oldu.

Pınar Karşıyaka – Fenerbahçe Beko Maçından Dakikalar…

Sarı Lacivertli sporcular, kendi sahalarında gerçekleşen müsabakada sahada hızlı ve aktif bir oyun çıkardı. Ekip, tüm periyotları önde götürdü.

Maçın start düdüğü çaldığında Fenerbahçe Beko, dinamik oyunu ile üstünlük sağladı ve ilk çeyreği 29 – 15 skor ile tamamladı. Ardından Sarı Lacivertli sporcular devre arasında on sekiz sayılık fark ile soyunma odasına 48 – 30 skor ile gitti. Üçüncü periyotta da yakaladığı ivmeyi muhafaza etmeyi başaran Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka ile arasında olan farkı açtı. 3. çeyrek 71 – 49 Kanarya’nın lehine sona erdi. Maç sonucu Fenerbahçe Beko 71 – 49 Pınar Karşıyaka.

Müsabakadan Kadrolar

Pınar Karşıyaka, ING Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında Fenerbahçe Beko karşısında sahada Taylor 1, Can Korkmaz 5, Colson 20, Mahir Ağva 8, Tyus 12, Berkan Durmaz 6, Burak Can Yıldızlı, Yunus Emre Sonsırma 5, Roll 5 ve Blakmon 7 ile mücadele etti.

Fenerbahçe Beko’nun kadrosunda ise Henry 3, Pierre 3, Melih Mahmutoğlu 12, Polonara 15, ŞehmusHazer 15, Shayok 3, Ahmet Düverioğlu 10, Booker 17, Tarı Biberovic, Metecan Birsen 8, Ekrem Sancaklı ve İsmet Akpınar 5 yer aldı.

Ülker Spor ve Etkinlik Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmada kıyasıya mücadelenin düdüğünü Emin Moğulkoç çaldı. Bununla birlikte yardımcı hakem koltuğunda Ali Şakacı ve Ziya Özorhon oturdu.