Fenerbahçe Beko Son Nefeste Kazandı

THY Avrupa Ligi’nin 18. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 73 – 71 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte maçtan zafer ile ayrılan baş antrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 8. galibiyetini aldı.

Evinde oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan baş antrenör Sasa Obradovic önderliğindeki Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız ise THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 12. mağlubiyeti almış oldu.

İki takım arasında oynanan bu maçta en skorer isimler temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da attıkları 13’er sayı ile Brown ve Pierre, 11 sayı ile Guduric ve 10’ar sayı ile Barthel ve Vesely olurken; Kızılyıldız’da attığı 17 sayı ile O’Bryant, 12 sayı ile Dobric ve 11 sayı ile Davidovac oldu.

Maçın Detayları

THY Avrupa Ligi’nin 18. Haftasında Aleksandar Nikolic Spor Salonu’nda Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız ile Fenerbahçe Beko kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğini etkili başlayan taraf ev sahibi Sırbistan temsilcisi Kızılyız oldu. Karşılıklı basketleri atıldığı birinci periyotu Kızılyıldız, 22 – 18 önde bitirdi. Bu sonuç ile birlikte maçtan zafer ile ayrılan baş antrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 8. galibiyetini aldı.

Maçın ikinci çeyreğinde bir adım önde gitmeye devam eden Kızılyıldız, yine karşılıklı basketlerin atıldığı bu ikinci periyotu 39 – 38 önde tamamlandı. Maçın üçüncü çeyreğinde de iki takımda oyunda kaldı ve bir taraf diğerine üstünlük sağlayamadı.

Hem hücumda hem de savunmada etkili olmayan iki takım üçüncü periyotu 53 – 53 berabere kapattı. Maçın dördüncü ve son periyotunda ise maçın başından bu yana devam eden kıran kırana mücadele iki takım için de devam etti. Maçı son saniyelerde attığı basket ile kazanmayı başaran temsilcimiz Fenerbahçe Beko, mücadeleden 73 – 71 galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

THY Avrupa Ligi’nin 18. Haftasında oynanan maçta temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda mücadele ettiği Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız’ı 73 – 71 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Fenerbahçe Beko: Guduric 11, De Colo 2, Barthel 10, Vesely 10, Ulanovas 7, Melih Mahmutoğlu 4, Brown 13, Pierre 13, Eddie 2 ve Ahmet Düverioğlu 1 sayı atarken; Kızılyıldız’da O’Bryant 17, Walden 6, Davidovac 11, Dobric 12, Radanov 8, Colom 10, Jagodic-Kuridza 5 ve Reath 2 sayı attı.