Fenerbahçe Beko Olimpia Milano’ya Mağlup Oldu 68 – 43

THY Euroleague’in son müsabakasında Fenerbahçe Beko, rakibi Olimpia Milano ile sahada karşı karşıya geldi. İtalya ekibini kendi sahasında konuk eden Sarı Lacivertli ekip, umduğunu bulamadı. Maç sonucu Fenerbahçe Beko 43 – 68 Olimpia Milano.

Taraftarlar, Kanarya ekibinin 25 fark ile mağlup olmasını üzüntü ile karşıladı. İşte Fenerbahçe Beko – Olimpia Milano müsabakasına dair merak edilen ayrıntılar…

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen Fenerbahçe Beko- Olimpia Milano karşılaşmasında ev sahibi takım hızlı ve dinamik bir oyun çıkarmakta zayıf kaldı. Sarı Lacivertli sporcular, 16 top kaybı yaşar iken bu sayı İtalyan oyuncularında 13’ü buldu.

Aynı zamanda Fenerbahçe Beko, 16 kez faul yaptı, rakibi ise 18 kez ihlalde bulundu. Olimpia Milano 4 bloğa imza atarken, Fenerbahçe Beko sadece 1 blokta başarılı olabildi. Taraftarlar, kendi sahalarında aldıkları bu yenilgiden dolayı üzgün.

Olimpia Milano – Fenerbahçe Beko Maçından Dakikalar…

Müsabakanın ilk çeyreğinde Fenerbahçe Beko, kendi sahasında yalnızca 3 sayı bulabildi. İtalyan takımı, baskın gelerek ilk periyotta 22 – 3, büyük fark elde etti. Sarı Lacivertli ekip, böylelikle THY Euroleague tarihinde bir periyotta attıkları en az sayıyı kaydetmiş oldu.

İkinci çeyrek başladığında ev sahibi takım, skoru dengeleyebilmeyi başardı. Soyunma odasına Olimpia Milano 37 – 20 Fenerbahçe Beko skoru ile gidildi.

Kritik karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde İtalyanlar yeniden arayı açmayı başardı. Sarı Lacivertli sporcular 9 sayı atmış iken Olimpia Milano 25 sayıyı bulmuştu. Son çeyrekte fark giderek açıldı. Son olarak Olimpia Milano 62 – 29 soyunma odasına üstünlük ile gitti.

Müsabakadan Kadrolar…

Olimpia Milano deplasman maçında sahada Devon Hall, Shavon Shields, Nicolo Melli, Kyle Hnes, Luigi Datome, Giampaolo Ricci, Paul Biligha, Konstantinos Mitoglou, Troy Daniels, Sergio Rodriguez, Kaleb Tarczewski ve Jerian ile mücadele etti.

Fenerbahçe Beko’nun kadrosunda ise Pierria Henry, Jan Vesely, Devin Booker, Marko Guduric, Marial Shayok, Achille Polonara, Nando de Colo, Ahmet Düverioğlu, Şehmus Hazer, Tarık Biberovic ve Dyshawn Pierre yer aldı.