Fenerbahçe Beko Galibiyet Serisine Devam Ediyor

Sezona kötü başlayan ancak toparlanma sinyalleri veren Fenerbahçe Beko; THY Euroleague’deki galibiyetlerine devam ediyor. Sarı lacivertli takım; THY Euroleague’in 16. haftasında kendi sahasında Baskonia’yı yenerek taraftarlarını sevindirdi. Gelin, Fenerbahçe Beko’nun galibiyetinin öne çıkan detaylarına yakından bakalım!

Fenerbahçe Maça Harika Başladı

Fenerbahçe Beko; bu sezon hem THY Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde başarılı olmak istiyor. Ancak, sarı lacivertli takımın istikrarsız bir performans sergilediğini söylemek gerekir. Baskonia’yı yenerek bu istikrarsızlığına bir son vermek isteyen Fenerbahçe Beko bu amacına ulaştı.

Temsilcimiz bu galibiyet ile beraber üst üste dördüncü galibiyetini elde etti. Buna ek olarak, THY Euroleague 2021 – 2022 sezonundaki yedinci galibiyetine ulaştı.

Temsilcimiz; saha ve seyirci avantajını da kullanarak maça harika bir başlangıç yaptı. Bilhassa ortaya koyduğu oyunla Baskonia’dan daha iyi takım olduğunu gözler önüne serdi. Fenerbahçe Beko; maça dış atışlardan bulduğu isabetli sayılarla başladı.

Bu sayede, yalnızca dördüncü dakikada 13-2 öne geçti. Ancak, Baskonia; bir anda toparlandı. Üst üste bulduğu sayılarla temsilcimize karşılık vermeye başladı. Bu sayede, farkı kapattı. Ancak, Fenerbahçe Beko; yine de karşılaşmanın ilk periyodunu 19-14 önde tamamlamasını bildi.

Fenerbahçe Beko; karşılaşmanın ikinci periyodunda çok daha rahattı. Baskonia’nın yapmış olduğu top kayıpları temsilcimizin işini bir hayli kolaylaştırdı. Fenerbahçe Beko; bu periyotta bilhassa De Colo’dan inanılmaz bir katkı aldı. Tecrübeli oyuncunun 10 sayısı Fenerbahçe Beko’nun farkı açmasını ve soyunma odasına 43-28 önde gitmesini sağladı.

Sarı Lacivertli Takım İkinci Yarıda da Etkili Olmaya Devam Etti

Fenerbahçe Beko; ortaya koyduğu oyun ile bu maçı çok rahat kazanacağının sinyallerini veriyordu. Üçüncü periyotta da değişen fazla bir şey yoktu. Yine de Baskonia’nın ilk yarıya kıyasla bilhassa hücumda daha etkili olduğunu söylemek gerekir. Fenerbahçe Beko’da ise devreye De Colo ve Polonara girdi. Sonuç olarak, temsilcimiz; üçüncü periyodu da 55-43’lük üstünlükle tamamladı.

Fenerbahçe Beko; dördüncü periyotta da oyunun hakimi olmayı başardı. Bilhassa Guduric ve Vesely’nin öne çıktığı bu periyotta da etkili bir oyun ortaya koyan sarı lacivertli takım; kendisi adına hayati önem taşıyan bu mücadeleyi 75-53 gibi oldukça farklı bir skorla kazanmasını bildi.

Maçın En Skorer İsmi Kim Oldu?

Fenerbahçe Beko’da önceki maçlara kıyasla bu defa daha çok oyuncunun skora katkı yaptığını söylemek gerekir. Yine de günün öne çıkan ismi tartışmasız bir biçimde De Colo oldu.

Takımının ikinci periyotta maçı koparmasını sağlayan basketleri atan De Colo; maçı 17 sayı ile tamamladı. De Colo dışında öne çıkan bir diğer isim ise Polonara oldu. Deneyimli oyuncu maçı 15 sayı ile tamamlayarak takımına en iyi katkıyı verdi. Baskonia’da ise Enoch kaydettiği 14 sayı ile öne çıktı.