Fenerbahçe Beko – Frutti Extra Bursaspor Karşılaşması

Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında Fenerbahçe Beko kendi sahasında Frutti Extra Bursaspor’u 90-54 mağlup etti.

Maça etkili bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko, üst üste bulduğu sayılar ile ilk periyotta 26-12 üstün bitirdi. İkinci periyotta üstünlüğünü iyice hissettiren ev sahibi ekip, hücumda kendisini gösterdi. Etkili oyununa devam eden Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 53-28 önde başladı.

Takım üçüncü çeyrekte hücumda ve savunmada etkinlik göstermeyen rakibi karşısında farkı giderek arttırdı. Fenerbahçe Beko, final periyoduna 75-39 üstün başladı.

Maçın son periyodunda iki takımda dengeli bir oyun sergiledi. Fenerbahçe Beko, baştan sona üstün bir şekilde devam ettiği karşılaşmadan 90-54 galip ayrıldı.

Karşılaşma Detayları

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri Mehmet Keseratar, Can Mavisu, Hüseyin Çelik idi. Karşılaşmada yer alan taraflar ise;

Fenerbahçe Beko: Ali Muhammed, De Colo 14, Melih Mahmutoğlu 5, Pierre 5, Barthel 7, Brown 4, Hamilton 4, Tarık Biberoviç 13, Yiğit Onan 4, Kenan Sipahi 11, Berkay Candan, Ahmet Düverioğlu 23

Frutti Extra Bursaspor: Jones, Birkan Batuk 7, Peters 11, Can Maxim Mutaf, Kadji 23, Mithat Can Özalp, Munford, Newman 10, Tevfik Akdamar 3

1. Periyot: 26-12

Devre: 53-28

3. Periyot: 75-39

“Fenerbahçe Beko her zaman görmek istediğimiz yerde değil”

Fenerbahçe Kulübünün erkek basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu karşılaşma sonrasında, , “Olympiakos maçıyla çıkışa başlamak istiyoruz.

Fenerbahçe Beko’yla çok sayıda ismin anılması doğaldır çünkü birincisi, bu sene geldiğimiz noktada maalesef ki Fenerbahçe Beko her zaman görmek istediğimiz yerde değil.

Ama ilginçtir bu sıralamaya baktığınızda da tüm takımlar arasında sadece 1-2 galibiyet fark var. Yani istediğimiz yere gelebilmemiz çok da zor değil. Fenerbahçe Beko için her zaman bu tip konular gündeme gelecektir.” Açıklamalarını yaptı.

Komsuoğlu açıklamalarına, “Fenerbahçe Beko’da gelecek yıllarda da oynayabilecek, Fenerbahçe Beko’ya katma değer oluşturacak, kadroya artı değer katacak kişilere her zaman ilgimiz vardır.

Özellikle burada genç isimler diyorum, çünkü bu bir süreç. Biz 2023 yılında hedefimiz var dedik, bu 2022 yılında hedefimiz yok demek değil. Bunu derken şunu kastediyoruz; önümüzdeki yıllara göre oyuncu yatırımları yapacağız.

Önümüzdeki yılların takımını gerek yerli gerek yabancı oyuncular olarak, yani bugünü kurtaralım, 6 aylık strateji izleyelim diye değil. Ben orada 2023 hedefi söylemişim.

Zaten THY Avrupa Ligi’nde görüyorsunuz, maçları seyrediyorsunuz. Bu yıl belki pandeminin etkisi belki salonların boş olmasının etkisiyle herkes herkesi yenebiliyor, çok sürpriz sonuçlar çıkabiliyor. Namağlup ligi bitirebilir denen takımlar şu anda 4-5 yenilgiye geldi.” Sözleri ile devam etti.