Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Ekibi Deplasman Müsabakasından 64-62 Skorla Galip Döndü

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta heyecanı için Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, Fenerbahçe Beko ekibini kendi evinde ağırladı. Müsabakadan galip ayrılan ise 64-62 skorla sarı lacivertliler oldu.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci haftasında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, kendi evinde Fenerbahçe Beko ekibini konuk etti. İki ekibin de birbiriyle kıyasıya mücadele etmiş olduğu oyun, sarı kanaryanın galibiyeti ile sona erdi. Maç, 64-62 skorla sona erdi.

 

Oyunun ilk beş dakikasında 11-10 skorla önde ilerleyen ev sahibi, periyodun geri kalan sürecinde üstünlüğü elde edemedi ve ilk çeyrek sarı lacivertli ekibin 20-17 skorla üstünlüğünde tamamlandı.

 

İkinci periyotta ise iki takımın da büyük bir eşit mücadeleye imza atması sonucunda, soyunma odasına 32-32 eşit skorla girildi.

 

İkinci yarıda da ev sahibi Afyon ekibi maçta baskın bir rol oynadı ve farkı açarak son çeyreğe sarı lacivertli ekibin 51-44 skorla önünde girmeye başardı.

 

2 Sayı Farkla Galip Geldi

 

İki ekibin de birbiri ile kıran kırana mücadele etmiş olduğu oyunun son periyodunda ise sarı lacivertli ekip, ev sahibinin skorunu yakalamayı başardı ve oyunu 64-62 skorla galip tamamlamış oldu.