Fenerbahçe Beko Deplasmanda CSKA Moskova’yı Mağlup Etti

THY Avrupa Ligi’nin 8. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 4 Kasım Perşembe günü deplasmanda Rus temsilcisi CSKA Moskova’ya konuk oldu. Megasport Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 91 – 82’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi CSKA Moskova oldu.

Deplasmanda oynadığı maçı kazanmayı başaran başantrenör Aleksandar Djordjevic önderliğindeki Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 3. Galibiyetini elde etmiş oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibine mağlup olan başantrenör Dimitrios Itoudis önderliğindeki CSKA Moskova ise THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede karşılaşmanın en skorer isimleri CSKA Moskova’da attığı 26 sayı ile Clyburn, 15 sayı ile Hackett ve 10 sayı ile Shengelia olurken; konuk takım Fenerbahçe Beko’da attığı 18 sayı ile Nando De Colo, 17 sayı ile Vesely ve 13’er sayı ile Guduric ve Booker oldular.

CSKA Moskova ve Fenerbahçe Beko Maçının Detayları

THY Avrupa Ligi’nin 8. Haftasında Borys Ryzhyk, Saulius Racys, Uros Nikolic hakem üçlüsünün yönettiği maça temsilcimiz Fenerbahçe Beko hızlı başladı. Hem hücumda hem de savunmada etkin bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Beko, mücadelenin birinci periyotunu 25 – 21’Lik skor ile önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde de her iki takımda oyundan kopmadı ve çekişmeli oyun devam etti. Hücumda etkili olan CSKA Moskova ve Fenerbahçe Beko, savunmada birbirlerine boşluklar verdiler.

Böylece karşılaşmanın ikinci periyotu ve aynı zamanda ilk yarısı 45 – 49 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile sona erdi. İki takım arasındaki bu mücadelenin üçüncü çeyreğinde de her iki takımda oyuna ortak olmaya devam etti. Her ne kadar ev sahihibi CSKA Moskova karşılaşmada öne geçmeye çalışsa da konuk takım Fenerbahçe Beko, üçüncü periyotu 69 – 62 önde tamamladı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğine ise konuk takım Fenerbahçe Beko daha etkili başladı. Maçın sonuna kadar üstünlüğünü koruyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, karşılaşmada 91 – 82 üstün ayrılan taraf oldu.

CSKA Moskova ve Fenerbahçe Beko Oyuncularını Sayı Dağılımları

THY Avrupa Ligi’nin 8. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda karşı karşıya geldiğ irakibi CSKA Moskova’yı 91 – 82’lik skor ile mağlup etmeyi başardı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede iki takım oyuncularının sayı dağılımı şöyle oldu: ev sahibi CSKA Moskova’da Hackett 15, Voigtmann 8, Shengelia 10, Kurbanov 3, Shved 9, Lundberg 4, Bolomboy 6, Clyburn 26 ve Faried 1 sayı attı. Diğer yandan konuk takım Fenerbahçe Beko’da ise Shayok 12, Henry 7, Guduric 13, Booker 13, Vesely 17, Melih Mahmutoğlu 2, De Colo 18, Polonara 7 ve Ahmet Düverioğlu 2 sayı attı.