FENERBAHÇE BEKO 3. KEZ YENİLDİ

Fenerbahçe beko basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında anadolu efes ile oynadığı üç maçta da rakibini üstünlük sağlayamadığı için yenildi. Fenerbahçe beko anadolu efes karşısında istediği başarıyı gösteremedi veing basketbol Süper Ligi play-off karşılaşmalarının oynadığı üç maçta da rakibine yenildi.

İlk maçta Fenerbahçe beko Türk sayılık farkla Anadolu efes’a yenildi. İkinci maçta da rakibine yine farkla yenilen Fenerbahçe beko son maçta da 66-93 skoru ile kendi evinde, kendi sahasında, Fenerbahçe Ülker spor etkinlikleri salonunda yenildi.

FENERBAHÇE SENEYE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYOR

Fenerbahçe beko gelecek sezon şampiyon olmak için en iyi performansını sergilemek istiyor. Bu sezon rakibi anadolu efes‘e karşı istediği performansı sergileyemeyen Fenerbahçe beko gelecek sezon için en iyi performansını sergileyerek şampiyon olmayı hedefliyor. Sarı lacivertli Fenerbahçe beko takıma onuncu kez ING basketbol Süper Ligi’nde ikinci oldu. Fenerbahçe beko onuncu kez final karşılaşmasında rakibine yenilerek ikinci Lig özlemek durumunda kaldı. Finale kadar gelip son aşamayı bir türlü istediği şekilde başaramayan Fenerbahçe beko gelecek sezon şampiyon olmak için varını yoğunu sahaya koyup tüm sayıların peşinde koşacak.

Ev sahibi takım Fenerbahçe beko aslında ilk çeyreği oldukça baskın ve üstün bir şekilde başladı. Rakibine karşı üstünlük sağlayan Fenerbahçe beko bu maçın onun için son maç olduğunu ve bu maçı kazanamazsa şampiyon olamayacağını bildiği için rakibine karşı en iyi performansını saygı demek istedi. İlk çeyrekte baskın olan Fenerbahçe beko rakibine nefes bile aldırmadı.

Fakat devre arasına her ne kadar iyi bir şekilde girmiş olsa da Fenerbahçe beko kalan çeyreklerde bu üstünlüğünü devam ettiremedi. Özellikle son çeyreklere doğru anadolu efes’te çok fazla top kaybettiren Fenerbahçe beko kaybettiği toplardan çok fazla sayı kaybetti.

Fenerbahçe beko ev sahibi olmanın avantajını ve ilk çeyrekte yarattığı üstünü bir türlü maçın son dakikasına kadar koruyamadı.

Gelecek sezon için çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacak olan Fenerbahçe beko gelecek sezon şampiyonluğu final maçında kaybetmek istemiyor. Özellikle play off karşılaşmalarında rakibi karşısında ilk iki maçlarda puan kazanmak zorunda olan Fenerbahçe beko işi son maça ve şansa bırakmayı düşünmüyor.

FENERBAHÇE BEKO SEZONDA NASILDI

Senin Hacivat ve Fenerbahçe beko geçtiğimiz sezon, 2020 ve 2021 ING basketbol Süper Ligi sezonunda başarılı bir performans sergiledi. Her ne kadar istemedi yenilgiler almış olsa da son haftalarda toparlanan Fenerbahçe beko finale kadar yükseldi. ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında Şampiyonluk için anadolu efes karşısında sahaya çıkan Fenerbahçe beko şampiyonluk kazanamamış olsa da play off karşılaşmalarında kadar oldukça iyi bir yükseliş gösterdi.