Fenerbahçe Arda Güler’in Ardından Ferdi Kadıoğlu’nu da Kaybedebilir

Fenerbahçe taraftarlarının derdi çok uzun süreden bu yana Arda Güler idi. 2022 – 2023 sezonunun tamamlanmasıyla birlikte Arda Güler hakkındaki transfer dedikoduları da açığa çıkmaya başlamıştı. Oyuncu ile bugüne kadar Ajax, Sevilla, Benfica ve Paris Saint Germain ilgilendi. Ancak, Arda Güler’in mili maçta Galler’e attığı gol, bu transfer için devreye Barcelona ve Real Madrid’in de girmesini sağladı.

Real Madrid ile Barcelona arasındaki Arda Güler yarışını kazanan eflatun beyazlı kulüp oldu. Real Madrid, Arda Güler için Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro ödeyecek. Bunun yanı sıra, Arda’nın belirli sayıda maça çıkması ve birtakım başarılar elde etmesi halinde Fenerbahçe’ye en çok 10 milyon Euro tutarında bonus ödemesi yapılacak. Son olarak, Real Madrid, oyuncuyu farklı bir kulübe sattığı takdirde Fenerbahçe’ye yüzde 20 pay verecek.

Inter Ferdi Kadıoğlu’nun Peşinde!

Fenerbahçe’nin oyuncularına teklif üstüne teklif geliyor dersek yanılmış olmayız. Arda Güler’in ardından başka kulüplere transferi gündeme gelen diğer isim Ferdi Kadıoğlu oldu. 1999 doğumlu oyuncu, 2018 – 2019 sezonundan bu yana Fenerbahçe’de forma giyiyor. Önceleri sol kanatta ve forvet arkasında görev yapıyordu. 2021 – 2022 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira, oyuncuyu orta sahanın sağında ve solunda görevlendirdi. Defansif özelliklerini geliştiren Ferdi Kadıoğlu, sağ bek ve sol bek olarak da oynamaya başladı. Bu durum, oyuncunun değerine değer kattı.

Ferdi Kadıoğlu, Ekim ayında 24 yaşına girecek. Son derece genç bir oyuncu olmasından mütevellit kendisine de çok sayıda transfer teklifi geliyor. Fenerbahçe’nin oyuncuyu satmaya niyeti yok! Bilhassa yabancı oyuncu sınırından dolayı yerli futbolcuların önemli hale geldiği bir ortamda Ferdi Kadıoğlu’na duyulan ihtiyaç çok fazla! Ancak, oyuncuya 20 milyon Euro ve üzeri bir teklif geldiği takdirde işler değişebilir.

Inter, 2022 – 2023 sezonunun en başarılı kulüplerinden birisiydi. Her ne kadar Serie A’da şampiyonluk sevinci yaşayamamış olsa da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final oynama başarısını gösterdi. Kupayı Manchester City’e kaptırdı. Fakat, yine de çok iyi bir sezon geçirdi. İtalyanlar, yeni sezon öncesinde kadrolarını güçlendirmeye çalışıyorlar. İlgilendikleri isimlerden birisi de Ferdi Kadıoğlu! Inter, önümüzdeki günlerde bu oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. Söz konusu teklifin tutarı ve niteliği henüz bilinmiyor.

 

Ferdi Kadıoğlu Geçtiğimiz Sezonun En İstikrarlı İsimlerinden Birisiydi

1999 doğumlu oyuncu tam bir joker! Sağ bek ve sol bek olarak oynayabilmesinin yanı sıra orta sahanın her bölgesinde görev yapabiliyor. Kendisi, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması ile Süper Lig’de 32 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 855 dakika kaldı. Üç gol atıp beş asist yaptı. Buna ek olarak, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 48 maçta görev aldı.