Fenerbahçe, Andriy Yarmolenko İle Transferi Sonlanıyor Mu

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe, gelecek sezon için mutlak şampiyonluk istiyor ve çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Bu süreçte kanat-forvet arayışına devam eden Kanarya, kancasını Andriy Yarmolenko’ya takmıştı. Uzun zamandır temas halinde olan Sarı Lacivertlilerin takımı West Ham ile bütçe konusunda uzlaşmaya vardığı ve West Ham’ın teklif ettikleri ücretten aşağıya inmeyi göze aldığı biliniyor. Yeni ücretin 2 milyon Euro olduğu basında yer alırken temasın olumlu sonuçlar doğurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte Sarı Lacivertli yönetimin Ekim ayında 32 yaşına girecek deneyimli oyuncu Yarmolenko’yu cezbetmek için başka bir teklif hazırlığında olduğu da iddia edilenler arasındaki yerini aldı.

West Ham 18 Milyon Euro Zararı Göze Alıyor

West Ham’ın 2018 yılında 20 milyon Euro ile renklerine bağladığı Yarmolenko’yu gelecek sezon için düşünmezken 18 milyon Euro zararı da göze aldığı öğrenildi. Ham’ın teknik hocasının kadrodan düşünmediğini belirttiği tecrübeli isim için maaş yükünden kurtulmayı bile kar olarak sayacağı düşünülüyor. İki kanatta da forma giyebilmesiyle dikkatleri üzerine çeken tecrübeli oyuncunun Fenerbahçe ile birleşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 2 Gol Sevinci ve 2 Asist Başarısı!

Geçtiğimiz sezonu West Ham formasını terleterek geçiren tecrübeli isim, 24 maçta forma giyerken takımına 3 gol sevinci yaşattı. Bununla birlikte 5 asist başarısı göstermesiyle de övgü toplayan isim, toplamda sezon boyunca 54 karşılaşmada yer aldı. 10 gol sevinci ve 6 asist başarısıyla performans sergiledi. Dinamo Kiev’de kariyerini parlatan Andriy Yarmolenko, Borussia Dortmund ve West Ham formalarını giyerek kariyerini şekillendirdi. Kariyerinde toplam 420 maça çıkan tecrübeli isim toplamda 153 gol sevincine ve 102 asiste imza atarak bir başarı ortaya koydu. Ukrayna Milli Takım formasını da terleten oyuncu, 99 kez terlettiği formasıyla toplam 42 gol kaydederken son olarak EURO 2020 fırtınasında da boy gösterdi. Çıktığı 5 maçta 2 gol sevinci ve bununla birlikte 2 asistlik başarısıyla da turnuva içerisinde adından söz ettiren isimlerden biri olmayı başardı.