Fatih Terim’in Hazırladığı Önemli Rapor

Galatasaray’da bir yandan seçimli genel kongre yaklaşırken diğer yandan da teknik direktör Fatih Terim’in durumu belirsizliğini koruyor. Bilindiği üzere şu anda sarı kırmızılı kulüp için adaylalığını 4 kişi açıkladı ve bu 4 adaydan 3’ü teknik direktör Fatih Terim’in başkanlık seçimi tamamlanana kadar futbol şubesinden tek sorumlu kişi olarak görevine devam etmesi çağrısında bulunmasına rağmen Fatih Terim, hem sözleşmesi Mayıs ayının sonunda biteceği için hem de yeni yönetimin seçilmesini beklemek için görevini bırakarak İstanbul’dan ayrıldı.

Fakat tecrübeli teknik adam, İstanbul’dan ayrılmadan önce gelecek sezonun planlanmasına yönetilik olarak takımdan gönderilmesi gereken ve Galatasaray’a yapılması gereken takviyeler ile alakalı detaylı bir rapor hazırladığı öğrenildi.

Takıma Yapılması Gereken Takviyeler

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, geçici olarak görevini bırakmadan önce kulübü takımın kadrosu ile alakalı detayları bir rapor hazırladı. Tecrübeli teknik adamın hazırladığı rapora göre soper, ön libero, kanat ve forvet bölgelerine takviye yapılması gerektiğini belirtti. Teknik direktör Fatih Terim, öncelikle olarak sol bek bölgesine transfer yapılması gerektiğini ifade etti.

Çünkü o bölgede oynayan Ömer Bayram, Emre Taşdemir ve Saracchi’nin sözleşmeleri sona erdi. Yine aynı şekilde bu sezon sağ bek bölgesinde oynayan Linnes ve Şener’in sözleşmelerinin sona ermesi ve Omar’ın durumu henüz netlik kazanmadığı ve o bolgede tek alternatif DeAndre Yedlin kaldığı için bu bölgeye de transfer yapılması gerektiğini belirtti.

Takıma Yapılacak Diğer Transferler

Sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim’in hazırladığı raporun devamına göre, takımda takviye yapılması gereken bir diğer bölge stoper ve ön libero olması olması gerektiğinin altını çizdi. Öte yandan forvet bölgesinde Radamel Falcao’nun takımdan gönderilmek istemesi ve ileri uçta sadece ara transfer döneminde takıma katılan Mısırlı futbolcu Mostafa Mohamed’in tek alternatif olarak elde kalmasından ötürü forvet mevkisine de transfer yapılması gerekildiğinin altını çizdi. Teknik direktör Fatih Terim, son olarak kiralık sözleşmeleri sona eren Gedson Fernandes ve Halil Dervişoğlu’nun gelecek sezon için de takımda olması gereken oyuncuların başında olması gerektiği belirtti.