Fatih Terim’e Premier Lig İddiası

Geçtğimiz sezo,n sarı kırmızı takımla sözleşmesi 31 Mayıs itibarı ile biten tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in Galatasaray ile yeniden anlaşması gündemeyken Terim’e başka takımlardan tekliflerin geldiği iddia edildi. Galatasaray ile ilgili kararı belli olmayan başarılı hocaya ilgi büyük.

Galatasaray’da gündem

2020-2021 sezonunu ikinci sırada tamamlayan sarı kırmızılı takımda gelecek döneme hazırlıklar son sürat devam ediyor. Takımın gündemini şu ara oyuncu transferleri, yeni teknik direktör ve başkanlık seçimi var.

Kulüpte başkanlık için seçimlerin tarihin 19 Haziran olarak belirlendiği biliniyor. Mevcut başkan Mustafa Cengiz ise yeniden aday olmayacak. Başkan adaylarının içinde Burak Elmas da var.

Başkanlık seçimleri gündemi meşgul ederken bir tanesi iç transfer olmak üzere 3 tane de transfer anlaşması yapıldı. Takımın başarılı oyuncusu Ömer Bayram ile yeniden anlaşılırken, takımlarında sözleşmeleri biten Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile anlaşma sağlandı.

Fatih Terim Sessiz

Sarı kırmızılı takım başkanı Mustafa Cengiz, takımın başında olduğu sürece tecrübeli çalıştırıcı ile sözleşme yenilemeyeceğini belirtmişti. Öte yandan başkan adayları Terim için mütabakata varmış durumda. Çoğunluk başarılı teknik adam ile yola devam etmek istiyor. Ancak Terim’den henüz net bir cevap gelmiş değil.

Terim’in 2 yıllık sözleşmesi geçtiğimiz sezon sonu bitti. Ancak +3 yıllık uzatma opsiyonu otomatik devreye girmedi.

Galatasaray’da devam etme durumu hakkında sessizliğini koruyan teknik adamın adı başka takımlarla anılıyor.

Fransa’da şampiyonluğu göğüsleyen başarılı takım Lille’nin rotayı ünlü teknik direktöre çevirdiği iddia edildi. Kırmızı beyazlı takımın teknik direktörü Christophe Galtier takımdan ayrılma vaktinin geldiğini ve takımın başkan ıile bu durumu paylaştığını belirtti.

Fransız takımı Lille’nin ardından Terim’e İngiltere Premium Ligi takımı Everton’dan da teklif geldiği iddia edildi.

Fatih Terim’i kaldırmadılar

19 Haziran’daki başkanlık seçimlerinden sonra sıranın teknik direktöre geleceği sarı kırmızılı takımda adaylar şimdiden Fatih Terim’de karar kılmış durumda. Tecrübeli teknik adamın görev süresi 31 Mayıs’ta bitmiş olmasına rağmen takımın resmi sitesinde halen başkan olarak yerini alıyor. Yardımcıları Levent Şahin ve Ümit Davala takımdan istifa etmelerine rağmen sitede hala görevde görünüyor.

Tüm bu bilgiler ışığında Fatih Terim’in kararı hem Galatasaray hem de futbolseverler tarafından merakla bekleniyor.