Fatih Terim’den Galatasaray’a Onay Çıktı, Atak Yapıldı

Geçtiğimiz sezonda çetin mücadeleler verse de Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğu averaj farkıyla Beşiktaş’a kaptıran ve sezonu ikinci sırada noktalayan Galatasaray’da gündem transfer dönemi… Yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Sarı Kırmızılılar şampiyonluk yarışında ön safhalarda olmak istiyorlar. Sezon biter bitmez gelecek sezon için güçlü bir takım kurma çabası içerisinde olan Galatasaray’da teknik adamın tekrardan Fatih Terim olmasıyla süreç ivme kazanırken yeni ataklarda bir bir gelmeye başladı.

Terim’in onayından geçen birçok isim ile sıcak temasların kurulduğu transfer yaz döneminde ilk defa bir aday ile resmi bir temas sağlandı. Heyecan verici gelişmenin ilk atağının birince elden Fatih Terim olduğu düşünülürken kurulan resmi temasın süreci daha da hızlandıracağı düşünülüyor. Resmi temasın sahibi ise başarılı yıldız isim Paulinho oldu.

Paulinho İçin İlk Resmi Adım Atıldı

Galatasaray’ın transfer operasyonu başladı. Nefeslerin tutulacağı transfer ataklarının ilki geldi. Birçok isimle sıcak temaslar kurulsa da bir isim için ilk defa resmi bir adım atıldı. Sarı Kırmızılılar bir süredir gündemlerinde olan isim Paulinho için adımını attı. İlk resmi adım, yönetimin 32 yaşındaki başarılı futbolcunun menajeri ile görüşülmesiyle gerçekleşti. Yönetim bu doğrultuda 3 yıllık sözleşmesini teklif etti. Galatasaray’ın bu can alıcı teklifinin yanı sıra 2.5 milyon Euro garanti ücret teklifinde de bulunduğu bilinirken teklifin içinde bazı bonus maddeleri olduğu da bilinenler arasında… Sarı Kırmızılıların bu teklifine karşılık net bir yanıt vermeyen Paulinho, düşünmek için süre istedi.

Sambacı, Tottenham ve Barcelona Forması da Giymişti

Galatasaray’ın yeni gözdesi ve ilk resmi atağı olan Paulinho, kısa süre önce Çin kulübü Guangzhou ile yollarını ayırmasıyla gündeme gelmişti. Diğer taraftan öncesinde Sambacı, Tottenham ve Barcelona formaları da giymiş olan tecrübeli ve başarılı ismin neden Sarı Kırmızılıların favorisi olduğunu anlamak zor değil. Galatasaray’ın bu atağı olumlu sonuçlanırsa gelecek sezon için şampiyonluk yarışında ön safhada olmalarının zor olmayacağı iddia ediliyor. Paulinho’nun cevabının ne olacağı merak konusu olurken Galatasaray’ın yeni atakları da merak edilenler arasında…