Fatih Terim

Fatih Terim Takımının Durumundan Çok Memnun

Koronavirüs arasının ardından oynanan 8 mücadelede 1 galibiyete imza atan Galatasaray, yeni sezona iyi başladı. Süper Lig’in 2020-2021 sezonuna 3 puana başlangıç yapan sarı kırmızılı takımda, adeta yepyeni bir sayfa açıldı.

açılış maçında kendi evinde Gaziantep FK ekibini konuk eden Galatasaray, rakibini 3-1 skorla mağlup etti. Yeni sezona galibiyet sevinci ile giriş yapan cimbom, pandemi arasının ardından oynadığı 8 maçta ise sadece 1 galibiyet yaşamıştı.

Kısa aranın ardından yeşil sahalara aslanlar gibi dönen Galatasaray ekibinin, özellikle kendine olan güveni ve sıkı duruşları ise takımın durumundan Fatih Terim memnun kaldı.

Skorun yanı sıra, takımın fiziksel durumu ve Scott Piri hamlesinin katkısı, takıma yeni dahil olanların uyumu ve kazanma arzusu, hem teknik heyeti hem de yönetimi çok sevindirdi.

Belhanda’nın Gitme İsteğine Olumsuz Yanıt

Öte yandan ilk defa bir resmi maçta mücadele eden 4 hücum oyuncusunun da sahadaki uyumu, koordinasyonu yine teknik heyeti sevindiren gelişmeler arasında yer aldı.

Hücum çalışmalarını başarıyla yöneten 4 ismin verimliliğinden de son derece memnun kalan Fatih Terim, özellikle de Emre Kılınç, Elabdellaoui ve Arda Turan’ın ilk oyunundaki durumundan hoşnut kaldı.

Maç öncesinde ise takımdan ayrılması istenilen isimler arasında yer alan Belhanda’nın maçtaki performansı şaşırttı. Bonservisini isteyen ve sözleşmesinin feshedilerek gitmeyi teklif eden oyuncunun bu talebine de yönetimden olumsuz yanıt geldi.

Güncel Yazılar