FATİH TERİM TAKIMDAN GÖNDEİRLEN BELHANDA’NIN GERİ GELMESİNİ İSTİYOR

Younes Belhanda of Galatasaray during the Turkish Super League Derby Match between Galatasaray and Fenerbahce at Turk Telekom Arena Stadium in Istanbul , Turkey on November 02 , 2018. Final Score : Galatasaray 2 – Fenerbahce 2

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Mustafa Cengiz ve ekibi ile yaşadığı sorunlardan dolayı sözleşmesi feshedilerek takımdan gönderilen Younes Belhanda, sarı – kırmızılı camiaya geri dönmeye hazırlanıyor. Takımdan ayrılmasını onaylamayan Fatih Terim, Galatasaray’ın 38. Başkanı olarak göreve başlayan Burak Elmas ile görüşerek 31 yaşındaki futbolcunun kadroya geri kazandırılması için çalışmaları başlattı.

Geçtiğimiz 19 Haziran günü Olağan Seçimli Genel Kurul’un ardından Galatasaray’ın 38. Başkanlığına erişen Burak Elmas, futbol takımının geleceği hakkında Fatih Terim ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan toplantının ardından Fatih Terim’in tekrar göreve başlamasına karar verilirken, gelecek sezon kadroda bulunması istenen oyuncular hakkında da detaylı bir istişare yapıldı.

2020 – 2021 futbol sezonun ikinci devresinde maç sonu açıklamasında Türk Telekom Stadyumu’nun çim sahasının yetersizliğinin faturasını yönetime çıkaran Younes Belhanda, kulübü itibarsızlaştırdığı kararıyla sözleşmesi feshedilerek takımdan gönderilmişti. Fatih Terim’in ısrarla karşı çıktığı bu karar hakkında vazgeçmeyen eski yönetim, tecrübeli oyuncu ile yollarını ayırmıştı.

Üstü Çizilen Oyuncular Tekrar Gündemde

Galatasaray başkan adayı Burak Elmas, göreve gelmesi durumunda yola Fatih Terim ile devam edeceklerini seçim öncesinde dile getirmişti. Bu planını devreye koyan Galatasaray’ın yeni Başkan Elmas, İmparator ile masaya oturarak tekrar sözleşme imzalamaya karar verdi. Florya’ya geri dönen tecrübeli teknik direktör ise hiç ara vermeden gelecek sezonun kadro çalışmasına hız kazandırdı. Transferler konusunda uyumlu bir çalışma planı benimseyen Fatih Terim ve yeni yönetim birlikte hareket etme kararı aldı. Alınan bu kararın ardından takımda askıya alınan ve üzeri çizilen futbolcular tekrar gündeme geldi.

Belhanda da Geri Dönmek İstiyor

Mustafa Cengiz ve ekibinin flaş bir kararla takımdan gönderdiği 31 yaşındaki orta saha oyuncusu Younes Belhanda da sarı – kırmızılı camiaya geri dönmek istiyor. Bu yüzden kendisine yapılan teklifleri geri çeviren Belhanda, sarı – kırmızılı formayı giymek için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu dile getirdi. Takımda bulunduğu dönemlerde yıllık 3 milyon 350 bin Euro maaş alan tecrübeli futbolcu, indirime giderek yarı fiyatına 3 yıllık sözleşmeye imza atabileceğini yetkililere bildirdi.