Fatih Terim Gedson için Rui Costa’yı Aradı

Burak Elmas’ın geçen hafta Galatasaray’ın başkanı seçilmesinden sonra sarı kırmızılı ekip transferlere son hız odaklanmaya başladı. Şampiyonlar Ligi ön elemeleri için PSV Eindhoven ile karşılaşacak olan Galatasaray transferleri bu mücadele öncesinde gerçekleştirmek istiyor.

Burak Elmas ayrıca teknik direktör tercihini Fatih Terim’den yöne yaptı. Fatih Terim de takımın başında bir an önce çalışmalara Burak Elmas’ın seçilmesinden hemen sonra başladı. Edinilen bilgilere göre ise Burak Elmas ve Fatih Terim takımı güçlendirmek için sıkı ilişkiler yürütüyor. Takıma katılacak yeni isimler üzerinde çalışmalar sürerken Terim’in ilk hedefinin kiralıkları korumak istediği edinilen bilgiler arasında.

Gedson Fernandes Tekrar Galatasaray’da Oynayacak mı?

Fatih Terim tekrardan takımın başına geçtikten sonra ilk hedef olarak kendine Gedson Fernandes’i seçti. Geçen sezonki performansı ile resmen takımın kurtarıcılığını yapan deneyimli orta saha Gedson gelecek sezon da Galatasaray için oynayabilir.

Geçen sezon bir senelik Portekizli ekip Benfica’dan kiralanan Gedson’un Galatasaray kariyerine devam etmek istediği öğrenildi. Fatih Terim ile yakın ilişkileri bulunan Gedson, Terim ile çalışmak gayet memnun olduğunu aktardı. Galatasaray eğer Benfica ile tekrardan Gedson için anlaşabilirse Terim Galatasaray’ın orta sahasını yine Gedson’a emanet etmek istiyor.

Ayrıca Gedson Fernandes transferi için Fatih Terim bizzat araya girdi. Geçen sezon da Gedson Fernandes’i takıma katabilmek için araya giren Terim bu sezon da Rui Costa ile görüştü. Rui Costa Benfica’nın sportif direktörlüğü görevinde bulunuyor. Ayrıca Rui Costa Fatih Terim’in yakın arkadaşı.

Terim Rui Costa’yı Milan’dan tanıyor. Milan dönemin Rui Costa’nın teknik direktörlüğünü yapan Fatih Terim, o zamandan beridir Costa ile yakın ilişkilerini sürdürüyor. Bu ilişkiler sayesinde Galatasaray’ın Gedson’u tekrardan takıma transfer etmesi bekleniyor.

Halil Dervişoğlu İkinci Hedef

Galatasaray eğer Gedson transferinden masadan başarı ile ayrılmayı başarabilirse kendisine orta saha bulmuş olacak. İkinci hedef olarak da Halil Dervişoğlu için Brentford ile görüşecek olan Galatasaray’ı yoğun bir hafta bekliyor.

Genç oyuncu Halil Dervişoğlu geçen sezon kendisini bulduğu forma şansları ile çok büyük performanslar göstermiş ve Terim’in takdirini kazanmıştı. Aynı performansı bu sezon da göstereceği düşünülen Halil Dervişoğlu için sarı kırmızılı yönetim İngiliz ekip Brentford ile en yakın zamanda görüşmeye başlayacak.