Fatih Karagümrük’ün 2020 – 2021 Sezonunda Nasıl Bir Performans Sergiledi

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu sekizinci sırada tamamlayan takım Fatih Karagümrük oldu. Sezon içerisinde inişli çıkışlı bir performans sergileyen Fatih Karagümürk, sezon içerisinde ligde hep orta sıralarda kalmayı başardı. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 16 galibiyet, 12 beraberlik ve 12 mağlubiyet alan Fatih Karagümürk, toplamda 60 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 12 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 40 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 4 galibiyet, 8 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 20 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 64 gol atmayı başaran Fatih Karagümrük, kendi kalesinde 52 gol gördü. Sezon genelinde Fatih Karagümrük’ün yaptığı flaş transferler Badou Ndiaye, Fabio Borini, Lucas Castro, Kemal Ademi ve Lucas Biglia olmuştu. Öte yandan Erik Sabo, Ramazan Civelek, Emre Colak, Brahim Darri ve Innocent Emeghara Fatih Karagümrük’te yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Fatih Karagümrük’ün Sezon Boyunca Kadrosu

Spor Toto Süper Lig’de sezonu sekizinci sırada bitiren teknik direktör David Sassarini yönetimindeki Fatih Karagümrük, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Viviano, Aykut Özer, Muzaffer Kablan, Yavuz Aygün, Yavuz Ulaş Genç, Balkovec, Enzo Roco, Koray Altınay, Campi, Hedenstad, Zuanovic, Fatih Kuruçuk, Alparslan Erdem, Murat Sarıgül, Ömer Faruk Ersoy, Ndao, Biglia, Jimmy Durmaz, Bertolacci, Jeremain Lens, Lucas Castro, Aksel Aktaş, Egemen Pehlivan, Efe Tatlı, Bora Kadıoğlu, Ali Rıza Aslan, Batuhan Öztürk, Yusuf Erdoğan, Artur Sobiech, Mevlüt Erdinç, Yannis Salibur, Fabio Borini, Vato Arveladze, Kemal Ademi ve Serhat Ahmetoğlu.

Fatih Karagümrük’te Sezon Boyunca Gol ve Asist Yapan Futbolcular

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Fatih Karagümrük’te en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Alassane Ndao 11 gol, Artur Sobiech 9 gol, Fabio Borini 9 gol, Erik Sabo 5 gol ve Badou Ndiaye 3 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Fatih Karagümrük’te en çok asist yapan futbolcuları ise 9 asist ile Alassane Ndao, 6 asist ile Jure Balkovec, 4 asist ile Badou Ndiaye, 4 asist ile Andrea Bertolacci ve 3 asist ile Jimmy Durmaz oldu.