Fatih Karagümrük Kendi Evinde Lider Trabzonspor’u Ağırladı

Süper ligin 14. Haftasında başarılı bir sezon geçiren Fatih Karagümrük ile namağlup bir şekilde şampiyonluk yolunda oldukça önemli adım atmış olan liderlik koltuğunun sahibi Trabzonspor ile kendi evinde karşı karşıya geldi. 14. Haftadaki bu mücadele Fatih Karagümrük’ün ev sahipliğinde Atatürk Olimpiyat Stadyumunda 28 Kasım 2021 tarihinde saat 16:00’da tecrübeli hakem Cüneyt Çakır’ın ilk düdüğüyle yapılan santra vuruşu ile maç başlamıştı.

İki takım daha önce 7 maçta karşı karşıya gelmişti. Fatih Karagümrük’ün ev sahipliğinde oynanılan 4 maçta Fatih Karagümrük hiç galibiyet almayı başaramazken bu 4 maçın 3 tanesi konuk ekip Trabzonspor’un galibiyeti ile tamamlanırken 1 maç ise beraberlik ile tamamlandı ve Fatih Karagümrük ev sahibi olmasına rağmen kendi evinde galibiyet sevinci yaşayamadı.

Fatih Karagümrük kendi evinde oynadığı son 12 maçı kaybetmezken, Trabzonspor’a karşı oynadığı maçlarda galibiyet alamıyor. Fatih Karagümrük’ün rakibinden puan aldığı son maç ise 1968 yılındaki ilk karşılaşmalarında 0 – 0 skor ile aldığı 1 puan ilk ve son aldığı puan olma özelliğini koruyor.

Bu karşılaşma öncesinde ev sahibi Fatih Karagümrük 13 maçta 6 galibiyet alırken 4 maç beraberlik ile sonuçlandı ve 3 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. Trabzonspor ise namağlup bir şekilde liderlik koltuğunda oturuyor ve çıktığı 13 maçta 10 galibiyet alırken 3 maçtan ise beraberlik ile ayrılmayı başardı. Geride kalan 13 haftada ev sahibi Fatih Karagümrük 22 puan ile 6. Sırada bulunuyorken konuk ekip 33 puan ile süper ligin zirvesinde yer alıyor.

Fatih Karagümrük İç Sahadaki Yenilmezlik Serisini Korumak İçin Sahaya Çıktı

Süper lige geçtiğimiz sezon yükselen Fatih Karagümrük bu sezon iç sahada oynadığı 6 maçta 3 galibiyet alırken 3 maç ise beraberlik ile sonuçlanmış ve bu sezon bu maç öncesinde mağlubiyet yaşamadı fakat bu istatistiğe geçen sezonu da dahil ettiğimizde İtalyan Teknik adam Francesco Fariolli’nin gelmesi ile birlikte kendi evinde hiç mağlubiyet yaşamadı ve 12 maçlık geçen sezondan kalan iç sahada yenilmezlik serisinin sahibi olduğu görülüyor.

Fatih Karagümrük son iç saha yenilgisini bir önceki teknik direktörü Şenol Can yönetiminde Ankaragücü’nden 0 – 1 skor ile almıştı. Bu sezon iç sahada oynadığı 6 maçta 12 gol atan Fatih Karagümrük bu maç öncesinde kalesinde 5 gol görmüştü.

Fatih Karagümrük’ün Pas Oyunu Trabzonspor Karşısında Yeterli Olmadı

İtalyan genç teknik direktör Francesco Fariolli’nin takımın başına getirildiği günden bu yana pas oyununa yönelen Fatih Karagümrük bu oyun sistemi ile birçok maçta başarılı olsa da son dönemde üretmekte güçlük yaşıyor. Bu maçta Trabzonspor karşısında yüzde 64 topla oynama istatistiği yakalayan Fatih Karagümrük yakaladığı pozisyonlarda önceki haftaların tersine kötü bir bitiricilik istatistiği ile oynaması da gözlerden kaçmadı.

Genelde oldukça isabetli şutlar çeken net fırsatlar yakalayan Fatih Karagümrük bu maçtaki şut denemelerinde yalnızca 2 isabet yakaladı. Rakibi karşısında çok net pozisyon yakalayamadı kenardan gelen hamlelerde olumlu sonuç vermeyince maç 0 – 2 Trabzonspor’un galibiyeti ile sonuçlandı.