Fatih Karagümrük İlk Yarıdan Zafer Sesini Duydu; 3-1

Süper Lig’in heyecanı son sürat devam ediyor. 8. Haftasına geldiğimiz heyecanda Fatih Karagümrük SK ekibi kendi sahasında İstanbul Başakşehir FK ekibini ağırladı.

Çetin mücadeleden Fatih Karagümrük daha ilk dakikalardan üstünlüğünü ortaya koydu ve 19. Dakikadan gol sesi çıkarmayı başardı. Toplamda 4 gol sesinin duyulduğu skorer mücadelede, Fatih Karagümrük ekibi ilk yarıdan zaferini kutlamaya başladı.

Geçtiğimiz hafta konuk olduğu Demir Grup Sivasspor mücadelesinde 4-0 skoruyla yaşadığı mağlubiyeti unutturmaya niyetli olan ev sahibi ekip, 3 gol sesiyle galibiyet ulaştı ve 3 puanını hanesine yazdı. Konuk ekip İstanbul Başakşehir ekibi ise inişli çıkışlı ilerleyişine devam etti.

Neredeyse sezon boyunca bir hafta galibiyet ve bir hafta mağlubiyet ile ilerleyen Başakşehir, geçtiğimiz hafta aldığı 3 puanın ardından bu hafta puansız olarak sahada ayrıldı.

Fatih Karagümrük’ün Yıldızı Andrea Bertolacci

Fatih Karagümrük’ün üstün götürdüğü Süper Lig’in 8. Hafta ilk mücadelelerinden biri olan Başakşehir maçı, 3-1 skoruyla son buldu. Maçın tartışmasız yıldız ismi ise toplam 4 golün görüldüğü maçtan 2’sinin sahibi olan Andrea Bertolacci’di.

Fatih Karagümrük ekibine ilk iki gol sevincini yaşatan Andrea, ilki 19. Dakikada ve ikincisi 30. Dakikada olmak üzere skor tablosundaki farkı ilk yarıdan açan isim oldu. Fatih Karagümrük’ün gol sesine Jure Balkovec atağı da eklenince skor tablosu kısa bir sürede 3-0 oldu ve dengeler bir kez daha değişti.

İlk yarıda gol sesi bulamayan Başakşehir ekibi ise ikinci yarının son dakikalarında bulduğu atak ile skor tablosuna son şeklini verdi ve skor tablosu 3-1 oldu.

Başakşehir’in son golü ekibin maçtan eli boş dönmesine engel olamadı. Karşılaşmadan başka gol sesi duyulmadı.

Fatih Karagümrük’ten Bir 3 Puan Daha…

Geçtiğimiz haftaya kadar uzun bir süre yenilmezlik serisini ilerleten Fatih Karagümrük ekibi, geçtiğimiz hafta bu seriyi bozmak zorunda kalmıştı.

Süper Lig’in 8. Haftasında aldığı galibiyet ile 3 puanını hanesine bir kez daha ekleyen ve puan kaçırmayan ekip, sıralamada 5. Sırada kendisine yer bulmayı başardı.