FATİH KARAGÜMRÜK GENÇ TEKNİK ADAM FARİOLİ İLE SÖZLEŞME TAZELEDİ

Bu sezon süper lig de oynattığı oyun ile taraflı tarafsız herkesin alkışını alan Fatih Karagümrük‘ün genç teknik adamı Francesco Farioli ile 2023 yılında sona erecek olan sözleşmesini 1 yıl daha uzatma kararı aldılar.

Fatih Karagümrük ile 22 Mart 2021’ de başladığı teknik adamlık kariyerine bu sezon ki takımın performansı ve sahaya yansıtılan oyun ile büyük alkış alan teknik adam ve Fatih Karagümrük yeni bir sözleşmeye imza attılar.

Bu sezon Fatih Karagümrük ile süper lig de çıktığı 10 süper lig karşılaşmasında sadece iki karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılan Francesco Farioli ve öğrencileri süper lig de şuan da topaldıklaırı18 puan ile 6. Sırada yer aldılar.

FARİOLİ İLE FATİH KARAGÜMRÜK SÜPER LİG’DE SÜPERLER

Süper lig de ilk yenilgilerini 3. Hafta karşılaşmasın da Beşiktaş deplasmanın da 1 – 0 ‘ lık skor ile alan Fatih Karagümrük bir diğer mağlubiyetlerini ise 7. Haftada Sivasspor deplasmanın da aldılar. Rakibi Sivasspor ‘ a 4 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olan Fatih Karagümrük üst üste süper lig ‘ de 3 karşılaşmadan yenilmeden ayrıldılar.

Francesco Farioli ve Fatih Karagümrük takımına bakıldığında kalelerinde gördükleri pozisyonlar kadar rakip kalede de çok fazla gol pozisyonuna girip bu pozisyonları da iyi değerlendiren bir ekip. Rakip filelere bıraktıkları 16 gol karşılığında kendi kalelerinde de 12 gol’ e engel olamadılar.

Genç teknik adam Francesco Farioli Fatih Karagümrük ile oldukça başarılı işler yapan teknik adam sahaya yansıttığı taktik ve oyun planı ile oldukça keyifli bir maç izlettiriyor.

Süper lig de ki son Hatayspor karşılaşmasın da da iki tecrübeli genç teknik adam Francesco Farioli ve Ömer Erdoğan ‘ın taktik savasına sahne olduk.

Francesco Farioli geçen seszon Mart ayında başlayan Fatih Karagümrük serüvenine haziran 2023 yılında bitecek olan sözleşmesi yenilenerek 1 yıl daha uzatılmış oldu.

FRANCESCO FARİOLİ KARİYERİ

32 yaşında ki genç İtalyan teknik adam’ ın UEFA – B Lisansı ile teknik adamlık kariyerine devam ediyor.

Antrenörlük kariyerine ilk olarak İtalyan kulüplerinden Margine Coperta takımında 2009 yılında kaleci Antrenörü olarak başladı. Fortis Juventus ‘ da yardımcı antrenörlük kariyerine başlayan genç teknik adam 2015 yılında Katar u – 17 takımının idari sorumlusu olarak kariyerine devam etti. ASPIRE Academy ile katar kariyerine devam eden genç teknik adam sonrasında ülkesine İtalya ya geri döndü.

İtalya ekiplerinden Seri B ligin de mücadele eden Benevento ile yardımcı antrenör olarak devam eden kariyerine Türkiye’ den önce son olarak Sassuolo da yardımcı antrenörlük görevi sonrasında Türkiye ‘ de Alaynaspor ‘ da Çağdaş Atan ile beraber görev almaya başladı.

Son olarak da Fatih Karagümrük takımında teknik adamlık kariyerine devam eden Francesco Farioli 20 maçta görev aldığı takımında 1,70 puan ortalaması yakaladı.