FATİH KARAGÜMRÜK FRANCESCO FARİOLİ İLE ANLAŞTI

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük, Aytemiz Alanyaspor’un yardımcı antrenörü Francesco Farioli ile anlaştı. İstanbul temsilcisinde teknik direktör olarak görev yapacak olan İtalyan çalıştırıcı, kendi sosyal medya hesabı üzerinden Alanyaspor’a veda etti.

Süper Lig’de son haftlarda istediği gibi mücadele edemeyen Fatih Karagümrük,bu sebeplerden dolayı teknik direktör Şenol Can ile yollarını ayırmaya karar verdi. Bu ayrılığın ardından boşalan teknik direktörlük koltuğunu doldurmak isteyen kırmızı – siyahlı ekip, Aytemiz Alanyaspor’da yardımcı antrenörlük görevinde bulunan Francesco Farioli ile görüşmeye başladı. Yapılan görüşmelerin ardından anlaşmaya varılan genç İtalyan çalıştırıcı, Fatih Karagümrük’ün başına getirildi.

7 Aydır Çağdaş Atan’ın Yardımcılığı Yapıyordu

2019 – 2020 senesinde Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın yardımcısı olarak görev alan Çağdaş Atan, bu sezen Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörlük görevine getirildi. Yardımcı olarak Francesco Farioli’yi isteyen Çağdaş Atan, sadece 7 ay boyunca birlikte çalıştığı genç çalıştırıcıyı Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’ün başına gönderdi.

Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan, yardımcısının yeni görevinde ona başarılar dileyerek veda etti.

Francesco Farioli Kimdir?

Francesco Farioli, 1989 yılında İtalya’da dünyaya geldi. Çocukluk hayali olan futbolcu olma hevesinden net bir seçimle vazgeçip bu işin teknik kısmında görev alması gerektiğini düşünen 32 yaşındaki teknik direktör, kendisine sorulduğu zaman bu tercihi tamamen bilinçli bir şekilde yaptığını dile getirdi.

Daha 19 yaşındayken kendisini ilk olarak keşfeden Paolo Galardi, genç yetenek için geleceğin önemli teknik adamlarından birisi haline dönüşeceğini dile getirdi. 21 yaşındayken kendisine yapılan ilk resmi teklif sonrasında hayatının en önemli kararını vermek zorunda kaldı. Ya antrenörlükten vazgeçip futbolcu olacaktı ya da futbolculuktan vazgeçip antrenör olacaktı. Teknik direktörlüğü tercih eden Farioli, Toskana’da bulunan Margine Coperta altyapısında kaleci antrenörü olarak çalışmaya başladı.

Teknik direktör olarak bir gün Serie A ekiplerinden birinde görev alma hayali kuran Francesco Farioli, bu düşün gerçekleşmesi için uzun yıllar boyunca çalışmasının gerektiğini de çok iyi biliyordu. İtalya’da çalıştığı dönemde Serie D ekiplerinden Fortis Juventus ve Lucchese’de teknik direktör olarak çalıştı.

Henüz 25 yaşındayken Katar’ın futbol projesi olan Aspire Acedemy’de görev almaya başladı ve Katar 17 yaş altı takımının idari sorumlusu ve akademide kaleci antrenörü olarak çalıştı. Burada geçirdiği iki yılın ardından hayali olan Serie A’da çalışma fırsatı yakaladı. Benevento’nun teknik direktörlük görevini yerine getiren Roberto De Zerbi, onunla çalışmak istiyordu.

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Aytemiz Alanyaspor başına getirilen Çağdaş Atan, uzun zamandır takip ettiği Francesco Farioli ile birlikte görev yapmak istediğini dile getirdi. 7 ay boyunca Çağdaş Atan ile çalışan genç İtalyan çalıştırıcı şimdi kendisi teknik direktörlük görevini yerine getirmek için İstanbul’a gidiyor.