Fatih Karagümrük Evinde 1 Puana Razı Oldu

Spor Toto Süper Lig’in 36. Haftasında Fatih Karagümrük, 20 Nisan Salı günü kendi sahasında Göztepe’yi konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan gollerle 1 – 1 berabere sona erdi. Ev sahibi Fatih Karagümrük’ün golünü Mevlüt Erdinç atarken; konuk takım Göztepe’nin golü ise Berkan Emir’den geldi. Ayrıca Fatih Karagümrük’te Ndao; Göztepe’de ise Ndiaye takımlarının kazandığı penaltıları gole çeviremediler.

Bu sonuçla beraber deplasmandan beraberlikle dönen teknik direktör Ünal Karaman önderliğindeki Göztepe, bu sezon Süper Lig’de oynadığı son 2 maçta puan kaybı yaşamaış oldu. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan Fatih Karagümrük ise Süper Lig’de oynadığı son 2 maçtan beraberlik almış oldu.

Maçın İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’in 36. Haftasında Fatih Karagümrük ile Göztepe kozlarını paylaştı. Ev sahibi Fatih Karagümrük, maç genelinde %51’lik bir oranla topa sahip olurken; konuk takım Göztepe ise %49’luk bir oranla topla oynadı. Fatih Karagümrük, maç boyunca rakip kaleye toplamda 8 şut çekti ve bu 8 şutun 6’sı isabetli 1’i ise isabetsiz oldu. Göztepe ise maç genelinde 13 kez rakip kaleyi yokladı ve 13 şutun 3’ü isabetli 7’si ise isabetsiz oldu.

Böylelikle Fatih Karagümrük’ün 1 kez, Göztepe’nin ise 3 kez şutu rakipler tarafından engellenmiş oldu. Ev sahibi Fatih Karagümrük, 90 kaika boyunca 20 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 4 korner kullandı, 1 serbest vuruş kazandı ve toplamda 489 kez pas yaptı. Öte yandan konuk takım Göztepe ise maç boyunca 23 kez rakip ceza sahası içinde topla buluştu, 7 korner kullandı, 1 serbest vuruş kazandı ve tolamda 436 pas yaptı.

Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 36. Haftasında Fatih Karagümrük, kendi sahasında Göztepe ile 1 – 1 beraber kaldı. Deplasmandan 1 puan ile dönen Göztepe, Süper Lig’de 47 puanda ve 10. Sırada kaldı. Kendi evinde oynadığı maçtan 1 puan alan Fatih Karagümrük ise Süper Lig’de 50 puan ile 9. Sıraya gerilemiş oldu.